27-28.02.2016 MISJA: Polowanie (by Pretorians) @ Rentyny

Awatar użytkownika
Zas
Legionista
Posty: 1923
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:00

27-28.02.2016 MISJA: Polowanie (by Pretorians) @ Rentyny

Post autor: Zas »

Obrazek

MISJA: Polowanie
Termin: 27-28 02 2016.
Miejsce: Rentyny k. Olsztyna
Ilość osób: 50-100
Wpisowe: 100 zł
Szczegóły i regulamin: uzupełnimy wszystko ASAP

Założenia gry:
Gra stworzona jest dla jednostek w sile drużyny (maksymalnie 8 osób). Każda jednostka wylosuje adwersarza (inną drużynę), którą będzie musiała wytropić i zniszczyć/przejąć cargo/zdobyć jeńca/itp. Zadanie trzeba wykonać w ciągu 24 godzin. Każda jednostka ma swoje miejsce startu (wejścia na teren gry). W czasie gry pojawią się dodatkowe zadania, które będą okazją do zdobycia punktów.

UWAGA: będzie zakwaterowanie dla wyziębionych w Rentyńskim ośrodku wczasowym

REGULAMIN

Misja to cykl 24-godzinnych gier terenowych z elementami surwiwalu. Edycja „POLOWANIE” jest stworzona dla drużyn 5-8 osobowych których podstawowym zadaniem będzie wytropienie i wyeliminowania adwersarza, czyli innej drużyny.
Wybór adwersarza obędzie się w wyniku niejawnego losowania przed grą.
Każda drużyna otrzyma indywidualne ID. Wyeliminowanie adwersarza polega na zdobyciu jego ID (przeważnie w wyniku walki).
Gracze nie muszą umieszczać ID w widocznym miejscu ale MUSZĄ oddać je na żądanie (patrz ZACHOWANIE PO OTRZYMANIU TRAFIENIA). Drużyna, której gracz nie zastosuje się do tego wymogu zostanie ukarana punktami ujemnymi (patrz punktacja). Drużyny będą mogły również zdobyć dodatkowe punkty wypełniając zadania w trakcie rozgrywki.

Uczestnicy biorący udział w grze powinni odpowiednio przygotować się do gry i panujących warunków atmosferycznych wchodzi w to nocleg w lesie w warunkach zimowych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w skrajnych przypadkach wychłodzenia organizator wskaże miejsce w którym będzie można się ogrzać i odpocząć.

Organizatorzy zapewniają:
- wynajęcie domku bazy w Rentynach,
- ogrzewacze chemiczne
- przygotowanie terenu,
- gadżety związane z grą,
- ID i oznaczenia graczy,
- wyznaczenie miejsca chronowania replik,
- ogarnięcie parkingu i wywóz śmieci po grze,
- ubezpieczenie NNW,
- wystawiamy faktury.
- wszystko w cenie - 100 zł
Wpłaty na konto do 20/02/2016:
Millenium - 10 1160 2202 0000 0002 4909 5848 (Karol Modelewski)
W tytule wpłaty proszę podać ksywkę, drużynę i nazwę gry, wg poniższego wzoru:
KAROK-PRETORIANS-MISJA POLOWANIE

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania imprezy w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń do dnia 21.02.2016, przy czym minimalna liczba graczy potrzebnych do rozegrania gry II wynosi 50.

BEZPIECZEŃSTWO
- Podstawowym obowiązkiem każdego Uczestnika manewrów jest dbałość o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników.
- Na terenie gry nie ma stref bezpiecznych.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz strzelania do osób nie będących uczestnikami manewrów (osób postronnych), pojazdów i wszelkiego sprzętu nie biorących udziału w manewrach oraz zwierząt.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz strzelania do uczestników nie posiadających osłony oczu oraz oznaczonych jako trafione ze statusem KIA
- Podczas gry obowiązuje używanie atestowanych osłon oczu. Każdy uczestnik musi pamiętać, iż nie zapewniają one dostatecznej ochrony twarzy.
- Ze względu na bezwzględny zakaz strzelania do uczestników bez osłony oczu uczestnik bez takiej osłony gdy znajdzie się w sytuacji kontaktu z przeciwnikiem automatycznie uznany jest KIA
- Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać gwizdek sygnałowy. Sygnał gwizdka oznacza wołanie o pomoc. Manewry zostają przerwane, zaś uczestnicy słyszący sygnał zobowiązani są udać się w jego kierunku by odnaleźć osobę potrzebującą i udzielić jej pomocy.

TEREN
- Teren manewrów nie jest oznaczony. Granice wyznaczone są na udostępnionych przed manewrami mapach.
- Wejście na teren manewrów możliwe jest po wcześniejszym porozumieniu z organizatorem.
- Organizator wyznacza Parking lub miejsce umożliwiające pozostawienie na nim samochodów (parking nie jest strzeżony). Parking wyłączony jest z terenu manewrów w związku z czym obowiązuje na nim całkowity zakaz strzelania.

BEZPIECZEŃSTWO
Nadrzędnym wyznacznikiem jest bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek.
- Podstawowym obowiązkiem każdego Uczestnika manewrów jest dbałość o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz strzelania do osób nie będących uczestnikami manewrów (osób postronnych), zwierząt, pojazdów i wszelkiego sprzętu nie biorącego udziału w manewrach.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz strzelania do uczestników nie posiadających osłony oczu oraz oznaczonych jako trafione, ze statusem KIA.
- Podczas gry obowiązuje używanie osłon oczu, przynajmniej w postaci atestowanych gogli, lecz każdy uczestnik musi pamiętać, iż nie zapewniają one dostatecznej ochrony twarzy.
- Ze względu na zakaz strzelania do uczestników bez osłony oczu uczestnik bez takiej osłony gdy znajdzie się w sytuacji kontaktu z przeciwnikiem automatycznie uznany jest KIA.
- Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia z gry osób pod wpływem substancji odurzających.
- Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać gwizdek sygnałowy i pomarańczową kamizelkę odblaskową. Sygnał gwizdka oznacza wołanie o pomoc. Manewry zostają przerwane, zaś uczestnicy słyszący sygnał zobowiązani są do udzielania pomocy osobie poszkodowanej.
Sygnł wzywania pomocy drogą radiową: TORA TORA TORA
Ograniczenia mocy replik (pomiar fps na kulkach 0,2 g przy hop-upie ustawionym na „0”)
- Przy replikach o mocy powyżej 450 fps można strzelać tylko ogniem pojedynczym
- Maksymalna moc repliki podczas gry to 600 fps
- Na dystansach bliskich nie strzelamy z replik, których prędkość wylotowa na kulkach 0.20 wynosi 400-450 fps’ów. W miarę możliwości, należy strzelać w tułów. Trafienie można równie dobrze zasygnalizować, mówiąc danej osobie „Dostałeś”.

Każdy z uczestników powinien posiadać przedmioty off game:
- identyfikator (umieszczony w widocznym miejscu)
- telefon komórkowy (można zażądać ujawnienia treści związanych z grą)
- gwizdek
- czerwone światło
- pomarańczowa kamizelka odblaskowa (inne kolory zastrzeżone są dla organizatorów)
Każdy gracz zobowiązany jest do posiadania oznaczeń dostarczonych przez organizatora.

TELEFONY GSM
Zabrania się używania telefonów GSM jako środków łączności ale można wykorzystywać je jako urządzenia nawigacyjne. Oczywiście w sprawach bezpieczeństwa to ograniczenie nie obowiązuje.

POJAZDY IN-GAME
Pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo graczy w związku z użyciem pojazdu ponosi kierowca pojazdu.
- Do pojazdu, z pojazdu ani za osłony pojazdu nie można strzelać. Pojazd służy tylko do transportu.
- Pojazd może poruszać się tylko drogami.
- Do pojazdu może wejść nie więcej niż 7 graczy (decyduje kierowca).

SYSTEM TRAFIEŃ
System trafień jest uproszony. Każde trafienie w dowolną część ciała oznacza KIA i konieczność udania się do punktu RESP (baza w Rentynach). Trafienie w replikę – eliminuje daną sztukę broni na dwie godziny lub do czasu dotarcia do punktu RESP. Dopuszczalne jest użycie hasła DOSTAŁEŚ w sytuacji gdy zaskoczymy przeciwnika z bardzo bliskiej odległości (mniej niż 5 m) w sposób jednoznacznie uniemożliwiający mu obronę. W takiej sytuacji deklaracja liczy się jako trafienie (patrz Zachowanie po otrzymaniu trafienia).

ZACHOWANIE PO OTRZYMANIU TRAFIENIA
Trafiony gracz krzyczy DOSTAŁEM i kładzie się na ziemi, ewentualnie przyjmuje pozycję która nie utrudnia dalszej walki pozostałym graczom, oznacza się pomarańczową kamizelką lub czerwonym światłem w nocy i czeka 15 minut. W tym czasie może zostać poproszony o oddanie swojego ID. Do prośby trzeba się bezwzględnie zastosować ponieważ ID jest dowodem na zdobycie punktów przez przeciwników. Brak ID lub odmowa wydania skutkuje przyznaniem punktów karnych.

WALKA WRĘCZ
Niedopuszczalna jest jakakolwiek forma przemocy, walki czy zapasów. Wyeliminowanie przeciwnika w sposób kontaktowy następuje jedynie poprzez jego dotknięcie i wypowiedzenie słowa „zabity/trup”

RESP
RESP – odbywa się w Bazie w Rentynach (patrz mapa). Gracz spędza tam minimum 1 godzinę, po czym wraca do gry.

AMUNICJA
Broń szturmowa, snajperska, boczna: magazynki załadowane maksymalnie ilością kulek, jak w realnym odpowiedniku x 1,5 ( np. AK47 – 30 szt x 1,5 = 45 szt)
Broń wsparcia załadowana dowolną ilością amunicji.
Niedozwolone jest przenoszenie luzem amunicji dodatkowej. Amunicję można uzupełnić Bazie i pojazdach. Ilość przenoszonych magazynków prawidłowo załadowanych – dowolna.

OSŁONY BALISTYCZNE
Brak, nie biorą udziału i nie liczą się do systemu trafień.

ROZSĄDEK TO PODSTAWA
W sytuacjach niejasnych lub nieopisanych wprost w zasadach należy stosować zdrowy rozsądek. Oznacza to NIE ułatwianie sobie i maksymalne naginanie zasad dla własnej wygody, a działanie możliwie najlepiej, symulujące rzeczywistą sytuację.

ROE
Ogień wolno otwierać tylko do osób umundurowanych i/lub oznakowanych, w okularach ochronnych, goglach lub maskach ochronnych.
III

Awatar użytkownika
Zas
Legionista
Posty: 1923
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:00

Re: 27-28.02.2016 MISJA: Polowanie (by Pretorians) @ Rentyny

Post autor: Zas »

dodaliśmy regulamin do opisu imprezy (w pierwszym poście)
III

Zablokowany