WYNIKI

Awatar użytkownika
Karok
Legat

WYNIKI

Post autor: Karok »

Wreszcie !!! :D

NAJEMNICY - 1280
PS2 - 970
PS3 - 110
200 Pretorów

ARKHANIE - 7390
PS1 - 40
PS2 - 1340
PS3 - 680
PS4 - 1210
PS5 - 2300
600 Pretorów
Artefakty - 1200
Jeńcy - 20

GANG OSA - 7960
PS1 - 2110
PS2 - 300
PS3 - 1500
PS4 - 1340
PS5 - 100
600 Pretorów
Artefakty - 1800
Miny - 210

Gratulujemy zwycięzcom i tym co zajęli dalsze miejsca.
Zapraszamy już teraz na zimową odsłonę Saltusa, maszyna ruszyła :D
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Re: WYNIKI

Post autor: FUGAS »

Co do liczb tak dla uzupełnienia, bo wyniku to nie zmieni ale żeby oddać satysfakcję tym którzy do końca walczyli o każdy kupon a potem zliczali je i dopasowywali do punktacji:

PS1 - pokrywa nam się łącznie na 2070 PKT na bazie przekazanych karteczek (dokumentacja foto i zestawienie do dyspozycji) więc różnica - brakuje 50
PS2 - przekazano 28 kuponów + zdjęcia 2 kolejnych to dawałoby Gangowi 300PKT a nie 260 różnica - brakuje 40
PS3 - przekazano 120 karteczek + 30 zdjęcia i wyjaśnienia zaraz po grze w posiadaniu Vojciechu z Horse Team chyba że nie uznano tych karteczek? różnica - brakuje 300
PS4 przekazano 140 karteczek - brakuje 10

Reszta zgadza się dokładnie ;)

Wydaje mi się natomiast że Arkhanie nie dostali punktów za wiadomości a chyba 3 podjęli

No i widać że trochę punktów/karteczek zaginęło
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA, GwO I,

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Z wstępnych wyliczeń (nie mając wiedzy o tym ile wycięli Najemnicy) wydawało się że wynik rozstrzygnie się o włos.

Jak widać potwierdziło się to bo różnica 5-10% to żadna różnica przy tylu punktach do zdobycia i przy takiej złożoności/różnorodności opcji na ich zdobywanie. Tym bardziej zachęca to do kolejnych rozgrywek i pokazuje że niezależnie od podziałów stron potencjał jest podobny jak sa chęci do gry. Wynik zależy od kilku akcji, kilku błędów, bądź kilku graczy którzy zagrają coś więcej niż reszta..

Gratuluje wszystkim i widać że gra była mniej więcej zbilansowana chociaż pewnie każdy znajdzie przykłady innych odczuć po swojej stronie.

Podobała mi się gra Najemników którzy nie starali się jak OSA na SXV (ale może to trochę efekt scenariusza, naszej liczebności i zasad punktacji oraz ambicji niektórych graczy ;) ) być stroną gry a tylko przeszkadzaczem bo przychodzili zdobywali wycinali i odchodzili nie okupując PSów. Robili interesy ze stronami i mniej więcej się to bilansowało (chociaż dodatkowe kilkanaście luf w niedzielę rano to nie to samo co w piątek czy sobotę ;) ale trudno takie życie :) ).

Cóż pozostaje czekać na zimę i kolejne emocje które teraz muszą nas dodatkowo rozgrzewać nie tylko zagrzewać - ale u mnie produkcja idzie pełną parą a po telefonach i postach od innych wiem że rynek owoców pigwowca stał się znacznie atrakcyjniejszy dla producentów ;)
Ja się uniezależniam i zasadziłem u siebie :D :D
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Przepraszam, nie uwzględniłem OSIE kuponów przesłanych mailem, zapomniałem. Będzie tego 320 pkt ale jak widać są jakieś dodatkowe rozbieżności więc policzę jeszcze raz by je rozwiać.
Wiadomości nie były punktowane.
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Oprócz naszych zaginionych PKT brakuje 350pkt z PS3 - my sie do nich nie przyznajemy (chyba że naszym zaginęły karteczki) więc może Arkhanie je odnajdą?

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Z PS3 mam 300 pkt i 20 z PS2
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
sirŻeli[Ż]

Post autor: sirŻeli[Ż] »

Gratuluję wygranym, ale i przegranym.

P.S. Coś mi się wydawało, że za przetrzymywanie określonych PS-ów równocześnie powinny być punkty mnożone;
Albo przy PS-ie rozłożonym na 2 (A i B) jak się miało 2 to jakaś była premia punktowa.

Jakoś tego nie widzę w punktacji, oczywiście po ponad miesiącu mogło mi się coś pomieszać. Czasami się Saltki zlewają. :D

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

sirŻeli mechanizm naliczania za 1A+1B oraz 5A+5B był taki że jak masz oba kupony z tej samej godziny to dostajesz 10pkt jak jeden to nikt nie dostaje jak 0pkt a druga strona ma oba to ona dostaje 10pkt jak najemnicy którys wycieli to nadal 0pkt.

Ale to podobno było na odprawie chociaż u nas też przez część gry nie wszyscy to wiedzieli i rozumieli ;)

P.S. U nas też był jeniec ale nic to, następnym razem zrobimy pisemny protokół przekazania karteczek i gadżetów za potwierdzeniem odbioru :D
Z drugiej strony to sobie myślę że dla połowy albo więcej to te punkty tracą znaczenie z chwila wybicia 12.00 w niedzielę, kolejne 30-40% czeka na punkty 2-3 dni i zapomina a tylko nieliczni są ciekawi jak to było i które akcje/zadania zadecydowały o wyniku, i stąd niektóre karteczki pewnie dopiero w praniu munduru wychodzą :lol:

Magnus

Post autor: Magnus »

Panowie, powiedzmy sobie szczerze..... Karok dał radę policzyć punkty :D Fakt, w używanym przez niego starym telefonie komórkowych nie wszystkie funkcje już działają, ale dał radę :D :D Pytam, dał radę. Dał. :D :D Niech się teraz Karok martwi skąd na zimowego Saltusa wziąć śnieg, bo jak wiadomo opadów nie będzie :D

Gratuluję zwycięzcom, czyli ekipie w której byłem :D :D

Awatar użytkownika
suchar

Post autor: suchar »

Jako dowodzący stroną pokonaną chciałbym pogratulować naszym przeciwnikom - wszystkim graczom ze strony Osy i ich naczelnemu - Magnusowi.
W mojej ocenie oprócz niewątpliwego męstwa naszych adwersarzy, na wyniku nieproporcjonalnie zaważyła ustalona mechanika gry, w której strona która jako pierwsza zajęła PS 4 miała już na starcie przewagę czasową w dostępie do informacji pozwalających zlokalizować kolejne punkty. A że do PS 4 Arkhanie mieli nieco dalej, byliśmy przez większość gry o jeden krok za OSĄ.
Moim osobistym zdaniem dobrze by było, gdyby w kolejnych edycjach dostęp do informacji nie był tak bardzo zawieszony (dosłownie) na jednym punkcie.

Karokowi i Pretorianom składam podziękowania za zorganizowanie kolejnego pasjonującego Saltusa.
W mojej ocenie gra była bardzo ciekawie przygotowana, wybrany teren - znakomity, ogólna atmosfera (wyjąwszy pojedyncze przypadki) - wspaniała. Nie mogę się doczekać kolejnego Saltusa, liczę bardzo na ten zimowy... :D

Dziękuję graczom ze wszystkich trzech stron konfliktu za to, że byli, grali, starali się i dzięki temu wszyscy dobrze się bawiliśmy :-)

Zablokowany