Niestety już po ....

Awatar użytkownika
Kroczek

Re: Niestety już po ....

Post autor: Kroczek »

W imieniu Gotów chciałem w pierwszej kolejności podziękować Magnusowi za dowodzenie, wszystkim drużynom z Gangu za wspólne granie a Arkhanom i Najemnikom za wspólne "kilka chwil" w polu :). Szczególnie w pamięci zostanie mi noc z soboty na dzielę na PS2 a dokładniej jego obrona gdy Arkhanie wraz z najemnikami przyszli do nas :) - takie akcje nocne potwierdzają jak fajnie grać w paintball :). Poza samą walką oczywiście ważna była też chwila gdzie można było wymienić zarówno swoje odczucia jaki i posiadane w różnego rodzaju opakowaniach zacne trunki. :D

Oczywiście nie mogę zapomnieć o Organizatorze :) - uważam tego Saltusa za jednego z najlepszych jak nie najlepszego - teraz jest poprostu rewelacja - faktycznie daje w kość i przemierzone odległości można chyba policzyć razy dwa ze względu na te pagórki i doliny ale sam układ zadań jak i ich koncepcja np. z kawałkami koordynat - super a o Tym jak zrobiliście pole minowe to już nie wspomnę :) - trochę picia nigdy nie zaszkodzi :) a i sposób porobienia pułapek rewelacyjny. Oby kolejna edycja nie była gorsza :)

Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich i do miłego następnego
That is not dead which can eternal lie,
and with strange aeons even death may die.

BlackOps I, BlackOps II - Hunter, BlackOps III
Saltus: VII, VIII, X, XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX
UNIT: 6, 7; NWN 2013, NWN 2014; Kaskada 2013; BEL

Awatar użytkownika
Wąż

Post autor: Wąż »

Potwierdzam, akcja na Ps2 była klimatyczna. Dobry atak, bardzo dobra obrona i przemiłe rozmowy robaków świętojańskich po. (Osobiste pozdrowienia dla kolegi co częstował Jackiem Danielsem albo Johny Walkerem Black ;)
Jednostka Taktyczna Zawsze Dynamiczna!

Leon [Goci]

Post autor: Leon [Goci] »

Wąż pisze:(Osobiste pozdrowienia dla kolegi co częstował Jackiem Danielsem albo Johny Walkerem Black ;)
Dziękuję bardzo i polecam się na przyszłość ;). Zarówno do strzelanki jak i do piersiówki ;).
Ta akcja i zachowanie przeciwników po niej powinny być przykładem dla, jak mniemam po Waszych wpisach i swoich obserwacjach, coraz mniejszej grupy paintballowych chamów. Zacięta walka i przyjacielskie pogawędki po walce. Bez "wyłaź ch...", "dostałeś k..." itp. itd. Nota bene na tej grze z chamstwem nie spotkałem się ani razu.
Organizatorzy odwalili kawał dobrej roboty, już w czasie gry składając na polu kawałki łamigłówki, łażąc w nocy na azymut, rozbrajając pole minowe i zapijając wykopanymi energy drinkami stwierdziliśmy wraz z kolegami z OSA'y, że ten Saltus był przygotowany rewelacyjnie (byłem na 10 imprezach od S IV).
Dziękuję za grę.

Awatar użytkownika
profes79

Post autor: profes79 »

Podziękowania ze strony HT dla wszystkich walczących - Magnusa za dowodzenie m.in stadem Koni; wszystkim drużynom tworzącym Gang za wspólne marsze (szczególnie nocne) i walki; przeciwnikom za dyskusje po walce i wspólną degustację najprzeróżniejszych smakołyków (szczególne podziękowania dla G.R.D.I - z wami można się strzelać do wyczerpania zapasów ;) )

W zapasach kul w niedzielę rano świeciły już pustki po piątkowych walkach na bunkrze przy moście - na żadnym dotychczasowym Saltku nie miałem takiego przemiału amunicji...

Awatar użytkownika
zigi

Post autor: zigi »

Wąż pisze:Potwierdzam, akcja na Ps2 była klimatyczna. Dobry atak, bardzo dobra obrona i przemiłe rozmowy robaków świętojańskich po. (Osobiste pozdrowienia dla kolegi co częstował Jackiem Danielsem albo Johny Walkerem Black ;)
Cytuję wpis apropo PS2, ale to nie ja od whisky :-). Z mojej strony przepraszam za zbyt pochopne posądzanie o nie do końca uczciwe zachowanie i nie reagowanie na trafienia. To jeszcze gorącą krew po tuż minionej walce. Schodziliście jednak często, chwila po ostrzale, nie 2-5 sekund po i to wprawiało mnie w takie przekonanie. To najlepsza według mnie nasza zabawa na tej edycji. Pozdrawiam Jednostkę Taktyczną i Pretorian którzy dzielnie parli naprzód i dali nam tyle funu.
S XII, XIII, XIV, XV, XVI
U 6

Awatar użytkownika
Generał
Kontakt:

Post autor: Generał »

W imieniu Legionu Chotomów bardzo dziękuję za trzy dni w tak świetnym towarzystwie.
Teren wspaniały i nadzwyczaj trudny .. te w górę w dół ..w górę w dół na przełaj do przepraw dało mi ostro w d..ę.

Dzięki orgowi za świetnie przygotowane zadania ,moim zdaniem jedynie zabrakło jakiegoś wysoko punktowanego zadania motywującego do wysiłku w ostatnich 3-4 godzinach manewrów ( tak leniwych ostatnich godzin manewrów to dawno chyba nie było ).
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę .

pozdrawiam i do zobaczenia ...
Legion nie idzie do HQ ... to HQ przychodzi do Legionu

Awatar użytkownika
Wąż

Post autor: Wąż »

To był chyba wzór kulturalnej wymiany sprzecznych opinii :) Powiedzieliśmy co nam leży na sercu, napiliśmy się i już. Po męsku. Wzajemnie pozdrawiamy GOTÓW. Bardzo często na siebie wpadaliśmy.
Jednostka Taktyczna Zawsze Dynamiczna!

Awatar użytkownika
sirŻeli[Ż]

Post autor: sirŻeli[Ż] »

Edycja znakomita. Z mojej strony nie ma się do czego przyczepić. Boję się, żeby brak większych problemów nie spowodował marazmu. Oby nie. :)

Tak czy inaczej było super. Dziękuję wszystkim za wspólną grę, a Orgowi za trud organizacji.

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Post autor: FUGAS »

No cóż było i minęło niestety....
Wielkie dzięki dla Organizatorów i uczestników.

Jedna z ciekawszych edycji może dlatego że były bliskie mi z biegów na orientację elementy układanek, które sprawiały że trzeba było zarówno pogłówkować - można było próbować szukać szczęścia z niepełnymi danymi, trzeba było szybko zdobywać różne PSy aby składac elementy łamigłówek (przyznam że po pierwszym PSie w biegu do kolejnego ni cholery nie wiedziałem o co kaman ale sztab zacząl to jakos składać i wyłoniły się jakieś wskazówki) aby dotrzeć do kolejnych gadżetów PSów.
Dało to chyba wiele pracy i zadowolenia dla sztabowców sprawiając ich misję ciekawszą i wazniejszą.

Generalnie ci co chcieli to główkowali ci co nie chcieli szli czesać teren mniej więcej wiedząc gdzie co jest, inni szli na pobliski most/bunkier aby sobie postrzelać czy pośpiewać ;)
Zapaleńcy i zdeterminowani biegali nad Potok szukać szczęścia w kontroli tamtych PSów. jedni po licznych przeprawach inni brodząc w rzece czy bagnach (wiedzieliśmy że jak ktoś przekracza rzekę nie po przeprawie to na pewno SFORA ;)

Wydaje mi się że ten teren uciszył wszystkich postulatorów górskiego Saltusa ;)
Nasze HQ dające się we znaki niczym Alpe Cermis dalo sie wszystkim mocno we znaki do tego ponad 50km i chyba gór już byśmy nie przeżyli.

Brak księżyca utrudnił działania nocne (albo uczynił je jeszcze bardziej niebezpiecznnymi ;) w opinii niektórych) ku zmartwieniu wielu kupujących nocne gadżety ;)

Jak na kolejnym Karok zapoda azymuty odwrotne (teraz można to było wykorzystać również) czy Bull eye albo przeliczenia z szer i dług na UTM to sie nie zdziwię. Podobnie jak zacznie opisywać miejsca znakami topograficznymi ;) bo dla wielu nie było czytelne czy droga prowadzi przez góre czy dół a w tym terenie miało to często miejsce :)

Jeśli miałbym coś zasugerować to bardziej zformalizowane (w sensie przewidywalne i nielosowe) kontakty z Merchantem i Najemnikami (jakaś możliwość okien komunikacyjnych z Merchantem, może zamiast pojawainie sie Merchanta znienacka to umawiane RV w określonych miejscach z elementami autoryzacji - co pozwoli cos poćwiczyć, zmusi do uwagi i nierozwalenia przez nerwowość partnera do rozmów i handlu oraz wprowadzi niejko kolejne zadania - nocne rozmowy czy negocjacje). Wtedy jedna strona ma punkt i godzinę RV druga tylko godzinę albo tylko rejon bez godziny i musi ustawiać OP i takie 2-3 misje rozmów z Merchantem dla każdej ze stron to jakby oddzielne zadania dające fun zarówno graczom jak i Merchantowi i jego Najemnikom. A tylko prawidłowe spotkanie dawaloby prawo do podpowiedzi.
Bo chyba tym razem element finansowy i negocjacji nie był często wykorzystywany a w rozmowach z Merchantem nie wiedziałem kiedy mówi serio i daje wskazowki a kiedy wypuszcza nas w krzaki lub na długą wycieczkę ;)

IMHO bardzo dobrze sprawiła rewizja wyceny jeńców vs pkt z zajmowania PSów vs pkt z dużych gadżetów.
IMHO Kupony też chyba nie sprawiały kontrowersji (chociaz widziałem chyba 3 zegarki które w któryms momencie juz padły i mogło to zaskutkować dysputami ale z kolei kupony po 10 minut nie dawały takiego cisnienia do kłótni jak kiedyś godzinne)
No i chyba już wszyscy zapomnieli o GSM którego zakaz budził kontrowersje ;)

Start z HQ sprawił ze był czas na odprawę stron chociaż chyba nie wszyscy dali radę dotrzeć o czasie. Ale jak wrócimy do wejścia na ostro to też będe zadowolony.

Można pomyśleć czy przy dużych gadżetach (te za 600 PKT) nie zacząć korzystać z lokalizatora i po ich podjęciu z pewnym opóźnieniem i co jakis czas np. co 15 minut podawać ich pozycję aby NPLa zachęcić do walki o nie.
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA, GwO I,

Awatar użytkownika
marlbor

Post autor: marlbor »

SALTUS do którego przygotowywałem się najbardziej ... efekt -> koniec zabawy w sobotę o 00:20 -> (skręcony staw skokowy) gips na 2 tygodnie minimum - dziękuje wszystkim za pomoc w ogarnięciu mojej osoby - Wykrzu, za pomoc na punkcie i "spacer" do HQ, Karok, Boniek za pomoc w transporcie. Wojtek32 za zaprowadzenie auta pod dom.

ps. mimo krótkiego czasu gry było fajnie - ale ..... oby do maja
Dobrze posiedzieć przy Żubrze na Czarnej Wieży

Zablokowany