Aegis Unplugged - 26-28 maja 2017

Awatar użytkownika
WW Monolit

Re: Saltus Unplugged - 26-28 maja 2017

Post autor: WW Monolit »

3
S III-XX, U 1-7
BO I,II,III

Awatar użytkownika
waldekpl

Post autor: waldekpl »

Panowie czy termin może ulec zmianie bo maj to okres komunijny i kilku od nas nie wpadnie z tego powodu. Daje pod dyskusje. Ale jak już ustalone to trudno
HorseTeam

Awatar użytkownika
yankes

Post autor: yankes »

Co roku tak jest ,ja na XV miałem chrzciny syna pojechałem i wróciłem na Niedzielę :)
SALTUS XI,XII,XIII,XV,XVI,XVII,XVIII,XIX
UNIT 5

Awatar użytkownika
OJCIEC
Legat

Post autor: OJCIEC »

Niektórzy to nawet kawalerskie na Saltusie robili :-)
W każdej drużynie jest jedna osoba, która wie o co chodzi. Trzeba ją znaleźć i zastrzelić !
V

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Post autor: Karok »

Termin jest ustawiony na sztywno, nie da rady dopasować go tak wszystkim pasowało, niestety.
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
Bobik

Post autor: Bobik »

SMOG około 15 osób

Awatar użytkownika
Kardyn

Post autor: Kardyn »

Renegaci - 1 osoba
" RENEGACI "
Ride or Die

Awatar użytkownika
Janek^
Legionista

Post autor: Janek^ »

Dzisiaj dużo cytatów i ważne wiadomości z pola nadchodzących i minionych bitew.
Jak mawiają, wszystko co ma początek ma też koniec.
Dlatego też, po burzliwych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że Saltus XX był jednocześnie ostatnim*, bo znowu używając cytatu trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym.
Niestety ale w tym roku przewidywana frekwencja nie pozwoliłaby nam zorganizować gry, jakiej planujemy, jednocześnie wiemy, że 95% Saltusowców dysponuje replikami ASG.
Co to oznacza w praktyce? Poczynające od tego roku, będziemy organizować 2 duże gry ASG:
- gra majowa będzie odbywała się na zasadach jakie dotychczas obowiązywały na Saltusie (czyli bardziej gra militarna z elementami mil-sima),
- we wrześniu startujemy z AEGIS: Special Operations, czyli grą koncepcyjnie zbliżoną do BlackOps’a (gra będzie dużo większy nacisk kładła na elementy mil-simowe).
Zapisy na majowego AEGISa ruszą na przełomie marca i kwietnia, o AEGIS: Special Operations postaramy się przekazać więcej szczegółów w kwietniu.
Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy razem z nami przez ostatnie 10 lat tworzyli historię polskiego paintballa. Zaczynaliśmy od gry na kilkadziesiąt osób, doszliśmy do ponad 300 na jednym z Saltusów. W międzyczasie Saltus stała się grą kultową i chyba wszyscy jeszcze przez wiele lat wieczorem przy ognisku, będziemy snuć opowieści o tym „jaka wspaniałą była akcja na Saltusie tym a tamtym”. Lista zasłużonych dla Saltusa jest długa – część z nich już nawet nie gra w paintball lub tylko sporadycznie (Pretor, Szpargał). Niemniej najważniejsi zawsze byliście Wy, czyli gracze (operatorzy/uczestnicy itd.). To dzięki Wam przez tyle lat organizowaliśmy tę grę. I to dzięki Wam będziemy nadal organizować kolejne gry, nawet jeśli nazwa się zmieni.
Bo coś się kończy, ale coś się też zaczyna :-)

Niebawem info o AEGISie pojawi się też na WMASG.
Wydarzenia:
Aegis Unplugged: https://www.facebook.com/events/281925235561897/
Aegis: Special Operations https://www.facebook.com/events/1862822377323140/

*) nigdy nie mów nigdy, być może w przyszłości jeszcze powrócimy do Saltusa, ale na chwilę obecną nie mamy skonkretyzowanych planów
Załączniki
DSC02248.jpg
IMG_0794.JPG
DSC_0206.jpg
V

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Post autor: FUGAS »

Może ktoś wydzieli wspominki do nowego ...

Cóż udało mi się 16 Edycji zaliczyć.... Od Iv do końca z małym dąsem na SXIX ;)
Faktycznie nie pamiętam ogniska czy większej imprezy bez opowieści saltusowych a działo się sporo i w każdej edycji były historie nadające się do zapisania w annałach paintballa.

Dla mnie strzelanie zawsze było miłym dodatkiem do imprezy. Ale w każdej uczestniczyłem jak w grze o Mistrzostwo Świata - w sensie determinacji i zaangażowania.

Wiele się nauczyłem od wielu ludzi - z każdej edycji starałem się wywieźć jakąś cenną dla siebie wskazówkę/praktykę/podejście/podpatrzone rozwiązanie oporządzenia.

Myślę że ciurkiem wymieniłbym z 30-40 moich Saltusowych bohaterów od forumowych knuwaczy z którymi rozgrzewaliśmy Saltusoe serwery po towarzyszy wielogodzinnego milczącego pilnowania kartki na drzewie. Co ciekawe części nie znam poza ksywką i kamuflażem i może mijam każdego dnia na ulicach ....

Saltus pomógł mi trochę poprzesuwać własne granice lenistwa, motywacji, dyscypliny - zdarzało mi się chodzic po 3 miesiace na basen o 06:00 w ziemie aby do maja móc więcej wytrzymać w lesie ;)

Jednak faktycznie z biegiem lat ludzi są coraz bardziej wygodni oczekiwania większej łatwizny i mniej nudy wymagającej cierpliwości i wysiłku. To sprawiało duże dysproporcje pomiędzy tymi którym się chce i tymi którym się chce dostać coś na gotowo bez większego wysiłku. Zimowe gry pokazały mniej więcej liczebność tych pierwszych.

Lepiej niech Saltus pozostanie taka naszą małą legendą dla wtajemniczonych do ogniskowych opowieści.

A przecież pojawia się nowa księga do zapisania i pole do niesienia milsimowego oświecenia a może tylko do weekendowego relaksu bo reszta pójdzie do OT i znajdzie w tym również swoją ideologię.

Ja wszystkim za wszystko dziękuję to był wielki zaszczyt aby się z Wami po tych wszystkich lasach kotłować :D

https://www.youtube.com/watch?v=EYuknDOKpv4
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA, GwO I,

Awatar użytkownika
zibi

Post autor: zibi »

Trochę wypadłem z obiegu przez ostatni rok czy dwa ale skrót w przeglądarce pozostał i dziś niechcący kliknąłem.
Wchodzę, myślę aaa przeczytam.
I w miarę "powrót do korzeni" "bez GSM" "na plecach" mówię, NO NIE, JADĘ, nie mam już markera ale skombinuję i jadę. A tu dalej taka informacja. Nie chcę rozkręcać wspomnień bo bym chyba cały dzień musiał poświęcić ....... Nic, zostało chyba wybrać się na Aegisa, chociażby dla tego powrotu do korzeni :D

Zablokowany