Przed Saltusem XIX

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Re: Przed Saltusem XIX

Post autor: FUGAS »

Miało być odniesienie do zgłoszonych uwag i komentarzy niestety mimo zapowiedzi ZASa nie doczytałem nigdzie więc poprosiłbym o wyjaśnienie podejścia Organizatora do kwestii najczęściej poruszanych w dyskusji po poprzedniej imprezie lub określenie czy informacje te będą podane przed upływem I terminu zapisów:
- moderacja czy jest planowana czy też to strony i gracze decydują o swoich osiągnięciach
- czy planowane jest niwelowanie przewagi uzyskanej w trakcie gry przez jedną ze stron dostępem do wiedzy lub zmiana zasad?
- określenie zadań i celów gry czy jest stałe znane przed grą czy też dostarczane sukcesywnie w trakcie gry i może podlegać modyfikacjom
- czy jest planowane jedno spójne kierowanie grą przez (kilku przedstawicieli) czy tez możliwe jest jak dotychczas że przedstawiciele zlecają stronom zadania skierowane na innych przedstawicieli Orga?
- czy jest planowane jasne i limitowane czasowo określenie stref bezpiecznych/szpitali w środku gry i zasad korzystania z nich?
- czy jest planowana gra nocna czy też zadania i aktywność Orga będzie w nocy wygaszana?
- czy można poznać (kiedy?) zasady przemieszczania się i „lądowania” pojazdów?
- czy nadal jest planowane miejsce typu Merchant/Telegrafista do którego spływają różne gadżety?
- czy ekwipunek będzie wwożony czy wnoszony na plecach?
- jakie będzie podejście do podziału stron i dowodzenia?
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA, GwO I,

Awatar użytkownika
yankes

Post autor: yankes »

FUGAS [HADES] pisze: - czy jest planowana gra nocna czy też zadania i aktywność Orga będzie w nocy wygaszana?
Przychylę się też do tego pytania ,ponieważ w ostatnich Saltusach zostało to zaniedbane .Były grupy co schodziły się po lesie czekając na zadania... ,których się nie doczekali ,z różnych przyczyn .

Więc prośba o wypełnienie tych nocnych luk a na pewno będziemy z tego zadowoleni.
SALTUS XI,XII,XIII,XV,XVI,XVII,XVIII,XIX
UNIT 5

Awatar użytkownika
Zas
Legionista

Post autor: Zas »

Cześć!

Dopracowujemy obecnie regulamin szczegółowy imprezy, sądzę że zostanie opublikowany na dniach.

Nie chcę wychodzić przed szereg, prosimy o jeszcze trochę cierpliwości. Może zaciekawi Was informacja, że temat Saltusa jest posuwany do przodu właściwie każdego dnia. Wiele osób poświęca wiele dupogodzin, aby impreza spełniła oczekiwania uczestników i była pozytywnie wspominana.

W ramach uchylenia rąbka tajemnicy - wiele elementów gry będzie zorganizowanych totalnie inaczej, niż na SXVIII.
III

Awatar użytkownika
Medyk
Consul

Post autor: Medyk »

To ja jeszcze bardziej uchylę rąbka tajemnicy przedsaltusowej i powiem,że:
- ćwiczcie spacer drwala lub kupujcie wózki :D
- nie liczcie na na to, że wyśpicie się
- o tym co będziecie robić i jak będziecie sami decydować i sukcesywnie zbierać wszystko w całość
- wyznaczona strefa bezpieczna będzie dla każdej ze stron
- gra będzie smomoderująca się
- zostaniecie na odprawie przeszkoleni ze sposobu użycia i niszczenia pojazdów/celów (tutaj będzie niespodzianka....fajna ;) )...szczegóły niebawem
- nie przewidujemy centralnego miejsca wykupu gadżetów
- podział stron i dowodzenie.....hmmmm, im wcześniej wpłyną opłaty, tym szybciej podzielimy strony.....tutaj proszę o rozwinięcie, bo nie do końca wiem o co pytasz.... no i Fugas zapraszam na pierwszego dowodzącego jedną ze stron :D Ten temat jest trudny do ugryzienia wcześniej.

Nie jest dla mnie jasny punkt o spójnym kierowaniu grą...?
VII

Awatar użytkownika
Medyk
Consul

Post autor: Medyk »

CENA:
- do 15 03 2015 - 80 zł
- od 16 03 2015 do 01 04 2015 - 90 zł
- po 01 04 2015 - 100 zł
ostateczny termin wpłat - 30042015 (wpłaty po 30042015 -120 zł)
Podział stron :!: :!: :!: ogłosimy najpóźniej do 03052015.
VII

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Post autor: Karok »

Fugas lepiej jedź do lasu na grzyby po co masz się frustrować na Saltusie. ;)
Oczywiście odpowiemy na pytania, soon.
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
FUGAS
Kontakt:

Post autor: FUGAS »

Karok ....
Może po to żebyś nie musiał odwoływać kolejnej imprezy ;)

Tak jak Ty wiesz ile się trzeba narobić żeby imprezę zorganizować tak ja wiem ile się trzeba namęczyć nadzwonić napisać żeby zebrać 40-50 chętnych na Twoją imprezę ściągnąć od nich kasę i o wszystkim przypominać i wiele rzeczy za wielu zrobić przekonać do dowodzenia czy zorganizować sprzęt ...

Wiesz ja przewożę w firmie obecnie parę milionów Klientów rocznie z których każdy płaci marne parę złotych do mojego rocznego budżetu (i na moją pensję) ale ja wiem ża nawet ten co jedzie z Zachodniego do Jabłonnej za 5zł jest mi równie potrzebny co ten co kupuje 12 biletów miesięcznych po 300zł. A ten co pisze skargi i reklamacje jest najbardziej cenny bo włożył emocje i wysiłek żeby mi pomóc rozwiązać problemy, które nierozwiązane prowadzą w dół ... Nawet jeśli pisze skargi na linie na których nie ma alternatywy to generalnie wyznaję zasadę że każdy mój Klient to mój Pan...

Więc racze bym tak nie napisał gościowi który wpłacał mi 15 razy po kilka tysięcy co stanowiło pewnie ładny kawałek przychodów i zostawił ładny kawałek zdrowia żeby jemu i wielu innym było miło na Twojej imprezie .....
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA, GwO I,

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Ja lubię spokojną pracę, bez nerwów i stresu, a Pan jest tylko jeden. Kasa to nie wszystko. ;)
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Dodam jeszcze, że to Pan klient był twórcą poprzedniego Saltusa w kształcie jakim się odbył.
Wyjaśnię to od początku czyli od transportu do HQ. Uzgodniliśmy jeden transport Derenderem do każdego HQ. Gracze sami mieli decydować co chcą przewieźć, po czym organizator dostał zjebę, za to że do którejś bazy pojechały zupki chińskie zamiast czegoś ważniejszego.
Zrezygnowaliśmy z PS w dotychczasowym kształcie (kartek na drzewie) bo dotarły do nas sugestie, że to już jest passé i zastąpiliśmy je telefonami. Tam miały przychodzić informacje o zadaniach lub informacje o czasie i miejscu następnego komunikatu. Zrezygnowaliśmy w ten sposób z kopert. Cel tego zabiegu był taki, że miał wymusić walkę o telefony bo tam leżało źródło informacji o zadaniach. Gracze nie wiedząc gdzie należy spodziewać się informacji powinni starać się opanować wszystkie telefony. To różnie się udawało, czasami miałem wrażenie, że nikomu na tym nie zależało bo wykonałem kilka głuchych telefonów. Inną, zaskakującą kwestią było jak rozchodziły się informacje przekazywane ustnie. Niektóre komunikaty, które przekazałem i które do mnie wróciły po jakimś czasie. Odbiegały one w treści w takim stopniu, że sens ich był przeciwny do informacji pierwotnej, istny „głuchy telefon“.
Jeśli chodzi grę w nocy, to także przychyliliśmy się do uwag które zostały przekazane nam przed grą, a mówiły by zrezygnować z działań nocnych na tym terenie, bo niebezpieczne wąwozy, bo były wypadki itd. Wysłuchaliśmy tych uwag i przenieśliśmy ciężar gry na widną porę dnia ale pozostawiliśmy w tym obszarze swobodę działania graczom, bo nie było zakazu gry w nocy. Można było prowadzić poszukiwania artefaktów dysponując częściowymi danymi o ich lokalizacji lub obsadzić telefony albo robić cokolwiek co uprzykrzy życie przeciwnikowi ;) Jak wyszło, wiemy, jedna strona poszła spać, druga zasuwała po lesie w poszukiwaniu skrzynek. Kto miał większy fan z gry też wiadomo w tym przypadku.
Padają również zarzuty o moderacji gry w jej trakcie. W rozumieniu słowa moderacja jakie zaproponował Długi, a brzmi to tak, „moderacja w czasie gry, ingerowanie w przebieg gry w jej trakcie“ jest, była i zawsze będzie na każdej grze. Dlaczego? Dlatego bo w tym ujęciu wpływ na graczy ma komunikat przekazany przez organizatora (w formie ustnej czy pisemnej) o zadaniu do wykonania, pojawieniu się przeciwnika, jakimś wydarzeniu. Tego typu informacje wywierają, w założeniu organizatora reakcje wśród graczy więc... moderują grę. No ale przecież o to chodzi, że jak dostaniecie zadanie typu: w pkt X są ranni i trzeba ich ewakuować to jakoś zareagujecie na taką informację. W tym ujęciu moderacja to cały przewidziany dla graczy scenariusz. Na pewno chodzi o coś innego. Zgaduję, ze to poczucie, że zasady gry się zmieniają w jej trakcie. Wydaje mi się, że może to wynikać z kilku kwestii. Na pewno z braku pełnej wiedzy o założeniach scenariusza, szczątkowych lub niepełnych informacji o zadaniach i poczuciu, że przeciwnik ma łatwiej lub wie więcej oraz błędów organizacyjnych.
Podczas ostatniego Saltusa tego typu wrażenia mogły się jeszcze potęgować bo informacje o zadaniach były sączone przez telefony, a czynnik ludzki powodował, że były one dodatkowo przeinaczane.
Do zarzutów Fugasa wystosowanych pod adresem organizatorów dotyczących kolesiostwa i sprzyjaniu jednej ze stron nie będę się ustosunkowywał, tylko powiem że kilka osób przez parę miesięcy stara się stworzyć dobrą zabawę, a nie polowanie na czarownice, to tyle.

Saltus 18 to duża nauka dla nas co należy robić w organizacji przyszłych gier. Przypomina mi się tutaj pewna historia, którą usłyszałem na studiach na lekcji marketingu. Historia dotyczyła pewnej amerykańskiej firmy produkującej samochody. Firma ta chciała wyjść naprzeciw klientom i stworzyć samochód idealny. Zebrano więc informacje o tym co takie auto powinno posiadać i jak wyglądać. Na ich podstawie w końcu zbudowano taki pojazd i wprowadzono do produkcji, po czym okazało się, że nikt nie chce go kupić... Saltus 18 był właśnie takim samochodem.
Wnioski nasuwają się same.
Będziemy zawsze wsłuchiwać się co mówicie i poprawiać błędy bo nie popełnia ich tylko ten co niczego nie zrobił. Zawsze na każdym kroku podkreślamy, że Saltus ma być dobrą zabawą. Tworzymy więc ją oczekując, że spełni takie założenia, a jeśli gdzieś się potkniemy to na pewno nie z intencją uprzykrzenia komuś życia. Zapraszamy więc wszystkich, bez wyjątku na 19-tą edycję manewrów i kolejne przygody w przepiękne i cholernie wymagające rejony Roztocza :)
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
Długi
Kontakt:

Post autor: Długi »

Karok,
myślę że i Ty i ja wiemy o jaką moderację chodziło osobom które takie pretensje zgłaszały ;)
więc jak już mnie cytujesz to w całości a nie wyrwane ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ