Data Saltus XIX

Awatar użytkownika
yankes

Re: Data Saltus XIX

Post autor: yankes »

Kardyn pisze:
Może właśnie otwartością na nowych ludzi i informacją na forach , portalach paintballowych ( lokalnych i ogólnopolskich ) , dało by się zebrać więcej nowych twarzy . Wiadomo , że w jakimś tam stopniu jakość Saltusa bez wątpienia uległa by pogorszeniu z względu na NOWYCH Graczy , ale na pewno zwiększyła by ilość osób ,które by przyjeżdżały..
Dokładnie to chciałem powiedzieć ,nie chciałem tylko wybiegać przed szereg ,ludzie z saltusa to taki zamknięty krąg ,ludzie Ci sami ,którzy z czasem odchodzą ,świeża krew była by wskazana , może inni zaczęli by swoją przygodę z SALTUSEM przez kolejne XIX edycji tak jak Wy zaczęliście do XIX edycji temu.
SALTUS XI,XII,XIII,XV,XVI,XVII,XVIII,XIX
UNIT 5

Awatar użytkownika
Kardyn

Post autor: Kardyn »

Ja osobiście uważam , że paintball nie jest w cale taki drogi porównując inne sporty czy hobby . Jeśli Ja osoba bezrobotna czy też dorabiająca na czarno od kilku lat , a dokładnie od samego początku zabawy w paintball (2009r) daje radę i mam za co grać to i przeciętny pracujący Kowalski też może . Faktem jest , że nie mam żony , domu , dzieci na utrzymaniu , ale jakoś sobie co roku radzę i mimo wszystko zawsze wychodzę te pare tysi rocznie do przodu . Motorem też trzeba jeździć te 5000- 10 000 km rocznie , by nie popaść w jakiegoś doła i się odstresować ( Ci co jeżdżą to wiedzą o co mi chodzi ). Ale jakoś nie żal mi wydać te ok. 1500-2000 zł sezonowo na grę . Ogarniam w tym budżecie dwa saltusy + jeszcze jakiś scenariusz 3 dniowy typu Wojna Swiatów na drugim końcu Polski nie licząc gier lokalnych( choć tych ostatnio coraz u nas mniej ) . Wliczam w to koszty wyjazdów , które przeważnie sam pokrywam w całości i to one przeważnie obciążają mój budżet , a nie kule czy wpisowe za grę.
Przykładowo na ostatniego saltusa wydałem średnio za wszystko ok. 350zł , wliczając w to wpisowe ,ze dwa worki kul turniejowych , paliwo do motoru i artykuły spożywcze .
Pozostał mi worek kul i piękne niezapomniane chwile o których będę opowiadał latami innym graczom .

Osobiście jakoś nie czuje ASG . Nie ma tych odgłosów kanonady z markerów niosących się w leśnym echu , nie ma tej tryskającej i skapującej farby na maskach przeciwników . No i nie ma to jak obstrzelać farbą jakiś czołg paintballowy . A o kultowym tekście do gości " Eeee , masz splata na spłuczce " już nie wspomnę .
Dla mnie utrata jednego saltusa w roku to kolejny gwóźdź do trumny by zakończyć tą wspaniałą przygodę z painballem, ale trumna jest duża , a gwoździ póki co mało ;-) .

Pozdrawiam i puki co do zobaczenia na XIX -stce .
" RENEGACI "
Ride or Die

Awatar użytkownika
Pakul

Post autor: Pakul »

@Karok, imo

Jesli traktujecie imprezę czysto komercyjnie to kombinujcie tak jak Wam pasuje. Szukajcie nowych graczy, innych rozwiązań. Ale mozna się sparzyć, wiadomo.
Jesli robicie to bardziej pro publico bono to zostawcie jak jest, na 68". Czemu? Bo impreza ma swoją tradycję, swoją markę, fanów, itd. Nie ma co ukrywać że dużo się zmieni robiąc na 6mm.

Jak wspomniałem, może pokombinować nad special edition taki bonusowy np XIX i pół albo XX i zrobić wielkie halo że na 6mm a przy okazji wybróbować jak to zaskoczy.
Wszystko jest kwestią jak to "opakujecie" jaki PR temu zrobicie.
"Ze brać paintballowa robi ukłon w stronę środowiska asg i swoje największe święto będzie obchodzić w obrządku asgejowym" :D :D
albo jak wspomniałeś kompletnie inną odrębną impreże na mechanice Saltusa tyle że asg. Tylko bez rezygnacji 2-óch Saltków w roku :)

Choć sam już od dawna klepię na 6mm i dla mnie fajny Saltus byłby asg to jednak nie ma co ukrywać czegoś zabraknie.
Uniknąć rozmycia się imprezy; raz to raz tamto, sami nie wiemy czego chcemy, gramy z musu kompozytem albo cokolwiek.
Zapuścić sondę kontrolowaną w rynek i mieć wiedzę na przyszły rok

a terminy? zamiast kombinować nad majem gdzie mamy komunie/rodzinne zobowiązania, albo czerwcem gdzie wypali na pewno coś asg to:
np kwiecień, lipiec, wrzesień
tylko że nie to że nie dacie rady.... "Co, Wy nie zrobicie...? " ;)

Awatar użytkownika
Karok
Legat

Post autor: Karok »

Przygotowanie jednego Saltusa to kilka miesięcy kombinowania, załatwiania terenu pracy nad scenariuszem, później dopięcie tego wszystkiego. To nie takie hop siup jak chce się by wszystko banglało. Ten kto zorganizował choć jedną grę na podobną skalę ten wie o czym mówię. Na razie po porostu nie ma mocy by zorganizować więcej gier w roku.
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
Długi
Kontakt:

Post autor: Długi »

"Misję" zimową róbcie na 6 mm, bo w zimę z kulkami zawsze problem
A Saltki 2 zostawić co?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kardyn

Post autor: Kardyn »

Fajnie by było Długi , ale jak w tym roku ma być tylko jeden to może w 2016r będą miejmy nadzieje dwa , tak jak Karok napisał
Karok pisze:... . Na razie po porostu nie ma mocy by zorganizować więcej gier w roku.
A może impreza ASG dzień po saltusie w tym samym miejscu . Taki tydzień w lesie dla niektórych :D
" RENEGACI "
Ride or Die

Awatar użytkownika
SimonKGB007
Kontakt:

Post autor: SimonKGB007 »

Karok pisze:
Bobik pisze:4.06 Boże Ciało to może czterodniowy Saltus ;)
Niewykluczone, że się uda.
Zróbcie dłuższego Saltka !!! PLIS przynajmniej o 1 dzień - paintball to paintball, przynajmniej czuć że się strzela i dostaje.
The Way is The Cross
www.specunit.info

Awatar użytkownika
Generał
Kontakt:

Post autor: Generał »

Panowie możemy sobie poprawiać humor twierdzeniami że paintball milsimowy jest tani jak barszcz a tłumy wartościowego narybku(podkreślam wartościowego !!!!) wali oknami i drzwiami i czeka tylko na znak od Pretorków .
Ale moim zdaniem niestety tak nie jest...!!! bo fakty mówią same za siebie..!!! i trzymanie się Saltusa kurczowo przy farbie to nic innego jak skazanie się na manewry przy stanach 40 na 40 przy dobrych wiatrach lub uruchomienie łapanki i wprowadzenie do tych co by nie mówił nadal elitarnych manewrów ludzi którzy nigdy na tych manewrach pojawić się nie powinni .
Jeśli byle łapserdak będzie mógł pojechać na Saltka by podciągnąć frekwencje i by paru konserwatywnych starych Saltsowców miało mięso armatnie to już w moim odczuciu nie będzie to ten mój ukochany Saltek tylko trzydniowa Wesoła .

Ja niestety muszę powiedzieć tak ..jeśli Saltek moje pieścidełko będzie w formacie pb to Legion Chotomów z bólem wystawi max. 2-3 osoby i też jedynie na wiosenne manewry ,jeśli Saltek wejdzie w format ASG to widzimy się w pełnym składzie 15-18 Legionowych saltusowców z wieloletnim stażem !!!!!
Legion nie idzie do HQ ... to HQ przychodzi do Legionu

Marcin79W

Post autor: Marcin79W »

Do MILSIM'u Magfedy dają radę. Są głośne, do maga wchodzi 19 kulek max, jak się dostanie, to czuć i mało kto ściemnia. Koszty...? Jak się zaoszczędzi na wódzie, panienkach, i fajkach, to się szybko na marker uzbiera. Koszty kulek? Jeżeli do magazynka wchodzi średnio 19 kulek, na butelce da się wystrzelić 7 magazynków, to bez zmiany butli można wywalić średnio 130 kulek, potem butla HP (w kolbie) pusta. Ciężko wydać na kulki dużo kasy tą drogą.

Jak ktoś chce, może przenosić w plecaku i 500 kulek (trochę ciężko w realu nieść dodatkowo 500szt amunicji, oprócz szpeju na 24-48h, jeżeli to jakaś forma MILSIM'u), ale przynajmniej jak ktoś wypstryka magi, to musi doładować je jak w realu, po jednej kulce i nie wejdzie 300 jak do HiCapa.

Jeżeli ma to być MILSIM, to jakieś procedury powinny być (MEDEVAC, ISPOREP'y, zabawa w CAS, i inne), jeżeli wszystko sprowadza się do strzelania i niczego poza tym, to nie jest MILSIM, tylko "niedzielna jebanka". Ewentualnie MILSIM w stylu Direct Action, pod warunkiem, że stosuje się jakieś formacje w działaniu, taktykę, itp, inaczej dalej pozostaje to "niedzielną jebanką". Takie jest moje zdanie. Nie uważam, że "niedzielne jebanki" są złe, lubię i polecam każdemu, szczególnie żeby wystrzelać hormony przed dłuższym MILSIM'em, żeby nie cisnęło nas na spust.

Minus Magfed? Na jednej butli w kolbie da się wystrzelić 7magów i po gazie. Można grać na mambie, i tak większość nosi giwery na pasach, więc jeden sznurek więcej nie przeszkadza strasznie (ja nie lubię, mam butlę w kolbie). Można mieć dwie małe HP.
Kulki - First Strike drogie jak diabli, ale konkurencja zapowiada, zrobi podobne w cenie ok 30gr szt. - czyli 6pln za jeden pełny magazynek. Celność, na 50m zawsze trafienie w głowę, jak jest giwera przestrzelana.
Czy drogo? Zawsze można załadować zwykłe kulki po 1,15PLN za pełny magazynek. Mniej celne, ale dużo tańsze.
Jeżeli to jest MILSIM, to jak w realu raczej nikt nie zabiera na akcję 2000 kulek, bo to by było jakieś 66 magazynków.
Celność i zasięg czy Magfed czy ASG odstaje w pizd..u od realnych karabinków, więc w obu przypadkach nie ma o czym za wiele rozmawiać.

Pierwsze UNIT'y też zaczynały się od kilku osób. Na ostatnim MOG (Magfed Only Game) było koło 70 osób. To ci, którzy nie stękają, że mało osób gra w painta, tylko robią swoje. Wkrótce będzie więcej.

Jeżeli wszyscy grają Magfed, to znika problem, że 19kul w magazynku to mało, bo wszyscy tyle mają.
Mamy markery wsparcia, zwykle a5 przerobione na KM, z wagą i długością odpowiadającą oryginałowi np PK. Umawiamy się, że może być 1 na 4-5 graczy w drużynie.
Producenci już zapowiadają bębnowe magi jak tutaj (oba markery poniżej to paintball - Magfed), więc i KMy będą miały coś sensownego, nie spłuczki:

Obrazek

Jak ktoś ma ochotę, zapraszam, tutaj trochę szerzej opisuję Magfedy od podstaw:
http://www.military-paintball.com/?page_id=548

Awatar użytkownika
jarunia
Kontakt:

Post autor: jarunia »

Marcin79W pisze:Jak się zaoszczędzi na wódzie, panienkach, i fajkach, to się szybko na marker uzbiera.
widać że nie przeprowadziłeś wywiadu gospodarczego w środowisku Saltusa ;)
SALTUS IX, XI, XII, XIV
UNIT III, V,

Obrazek

ODPOWIEDZ