PODZIAŁ STRON

Awatar użytkownika
Medyk
Consul
Posty: 4351
Rejestracja: 10 sty 2011, 01:37

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: Medyk »

Seduini nie maja kłopotu :D ....i już się na nas szykują :o
VII

Awatar użytkownika
Generał
Posty: 266
Rejestracja: 25 sty 2011, 18:49
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: Generał »

Medyk-
Piękna ideologia dla gry !! piękne słowa o dojrzałości graczy !! ale przychodzi życie i fakty które jednoznacznie mówią że na dzień dzisiejszy stworzenie sztabu przez graczy jest awykonalne bo ludzie najzwyczajniej w świecie wolą zapierdzielać po lesie a nie siedzieć nad mapą i sumować cyferki z koordynatorów.
Medyś takie są fakty i nie liczył bym za bardzo że bez ingerencji orga uformuje się jakikolwiek sztab nawet w proponowanej przez siebie formie .
Co do zobowiązań nicku to powtórzę swoje oświadczenie że ja już swoją pańszczyznę jako dowódca odrobiłem na różnych imprezach i przestało mnie to kompletnie bawić , niech nowe pokolenie się wykaże przy mapie a mnie proszę zostawić w spokoju .. idę w las ..na linie..na front .

Yankes-
Cały czas walczę żeby jechać i cały czas niestety coraz mniej jest symptomów motywacyjnych ( bo na rąbankę bez przygotowania na forum i bez sztabu mogę pojechać pod Warszawę a nie koniecznie 400 km. )
Decydujący będzie czynnik spotkania się z wami wszystkimi i pożegnania się z tymi którzy nie pojawią się na grach w formacie ASG a których uważam za wieloletnich przyjaciół z jednego okopu.
Legion nie idzie do HQ ... to HQ przychodzi do Legionu

Awatar użytkownika
Karok
Legat
Posty: 2630
Rejestracja: 12 sty 2011, 10:50

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: Karok »

Ogarnę co nieco, dostanę pełną listę uczestników, a tych ponoć przybyło i uzupełnię dane.
Nie wiem czemu widzicie brak dowództwa w tak czarnych barwach. Pierwsze Saltusy rozgrywały się bez sztabu, a wspominam je jako te które przyniosły mi najwięcej radości. Pamiętam też jak Rybka zastosował skuteczni dowodzenie lotne w Czerwonym Borze. Pokombinujcie jak to można rozwiązać. Może jedno radio w HQ do kontaktu z "terenem" wystarczy by wiadomo było co się dzieje. Może wprowadzić rotacje w dowodzeniu albo podzielić się na strefy operacyjne i działać w tych strefach albo jeszcze jakoś inaczej to rozwiązać nie będę wam podpowiadał bo to nie moje zmartwienie.
Na pewno Saltus nie będzie niedzielną jebanką bo to nie zależy od braku sztabu tylko ludzi którzy przyjeżdżają na grę, a tu będą sami najlepsi.

Zadania są proste, budować bazy i je obronić przy okazji znaleźć i zająć bazy przeciwnika. Poza tym parę zadań w stylu idź/znajdź. Będzie też zadanie gdzie trzeba będzie odbić jeńca oraz zadanie przejęcia uciekinierów. Trzeba też obronić/wysadzić bunkier. Zadania te pojawią się w kopertach z rozkazami.
Acta, non verba
II

snajper
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:12
Lokalizacja: Łęczyca

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: snajper »

Medyk pisze:Seduini nie maja kłopotu :D ....i już się na nas szykują :o
Medyk Bo to BT i nie na nas:D:D::D::DD:D:D:D:
Saltus XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI,XVIII,
UNIT 5,6,7,
BlackOps I,II-ACT,III,
SALAMANDRA

snajper
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:12
Lokalizacja: Łęczyca

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: snajper »

Generał pisze: Decydujący będzie czynnik spotkania się z wami wszystkimi i pożegnania się z tymi którzy nie pojawią się na grach w formacie ASG a których uważam za wieloletnich przyjaciół z jednego okopu.

dawaj na Saltusa bo wielu Z GRDI nie zobaczysz na grach typu groszek będziesz mógł się pożegnać :)
Saltus XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI,XVIII,
UNIT 5,6,7,
BlackOps I,II-ACT,III,
SALAMANDRA

Awatar użytkownika
FUGAS
Posty: 1094
Rejestracja: 12 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: FUGAS »

W moim przekonaniu za sukcesem wielu edycji Saltusa stały oprócz wysiłków organizatorów sprawne sztaby które kierowały grą i nawet jak wiele osób nie wiedziało o co chodzi to jak Ojciec ma napisane w stopce zawsze była osoba w kontakcie ze sztabem która wiedziała gdzie i po co.

Bez sztabów/dowodzenia da się rozegrać małe lub krótkie gry albo gry gdzie jest kilka ekip które doskonale wiedza gdzie co i po co i się ze sobą komunikują.
Nie byłem na pierwszych 3 Saltusach ale chyba było mniej osób. Wraz ze wzrostem liczby według mnie narastało bezkrólewie i chaos. Szczytem były gry pomiędzy Sv-SVII.
Az wreszcie Rybka zlał nam tyłek i pokazał jak to trzeba robić i odtąd mam wrażenie przypadkowości w działaniu było niewiele.

Sztaby bywały różne technologiczne jak Barzo ze swoja magiczną walizeczką czy Dziusek z rzutnikami i tonami akumulatorów ;) po ostatnio doskonale poukładane Konie które rączymi nogami Wojciechu (chyba stąd te Konie) równie sprawnie dosyłały rozkazy w teren co przekazy radiowe.

Jednak według mnie ktoś kto był na kilku ostatnich Saltusach i widział sztaby (pomijając PR-owe zdjęcie sztabu Ufo ;)) nie podejmie się dowodzenia bez wsparcia innych i zaplecza przynajmniej podstawowego.

Generał sztaby nigdy nie brały się z niczego same, często już na etapie zapisów wykonywanych było dziesiątki telefonów do ekip i ludzi którzy mogli wejsc do sztabu czy to dogrywane było wyposażenie które inne ekipy mogą udostepnić żeby dana ekipa podjęła się dowodzenia. Czasem organizowany był specjalnie transport dla pracujących członków sztabu aby mogli jednak dojechać na Saltusa.

Krótko mówiąc wielu zabiegało o to aby kto dowodził i pomagało w podjęciu tego goracego kartofla. Do tego stali ludzie którzy pracowali nocami nad mapami, oznaczeniami itd.

Kiedyś z Milusiem zapłaciliśmy chyba ponad 900zł za internet w Turcji żeby prowadzić knucie na forum bezpośrednio przed Saltusem ;(

No ale teraz o ile część ekip się wykrusza lub zmienia upodobania to chyba faktycznie coraz większa rola w kojarzeniu sztabów przypadać będzie na organizatora.

Jak na ironię wydaje mi się że część niezadowolenia pojawiła się z powodu tego że te misterne plany sztabowe knute tygidniami dniami i nocami przez niektórych zapaleńców rozbijane były w pył drobnymi(lub większymi) zmianami w interpretacji zasad np. transportu, zadań, czy lekkiej moderacji a to jakby niwelowało wcześniejsza prace i przygotowania.

Zgodze się w 100% z Generałem że bez sztabów to będzie chaos nerwy i jeszcze większe frustracje. Podział na kilka ekip był chyba na SVII - nikt nic nie wiedział a zadania były zawsze tam gdzie akurat ekipa odpowiedzialna wypoczywała. Mapa czy komunikacja wtedy jest mocno utrudniona co przy zagłuszaczach, nasłuchach sprawia że druga strona może otrzymać niesłychaną przewagę przy braku organizacji.

Tak więc bez sztabów/dowodzenia wyjdzie kilka małych saltusików na pobliskim terenie których uczestnicy spotykać się będą na suto zakrapianych imprezach w HQ - więc zamiast zadań nocnych wystarczy mocna głowa i odporba wątroba.

Rozwiązaniem pomocnym w działaniu sztabów (m niejszym ich wymaganiom) mógłby być krok wstecz - unplagged - ograniczenie technologii, komunikacji (jaki kiedyś z GSM) wtedy mniejszym i ppoczatkującym ekipom łatwiej byłoby dowodzić albo nawet koordynować działania w terenie przez kilka ekip. Ale czy to możliwe aby dobrowolnie z tego wszystkiego w co ludzie poinwestowali zrezygnować????

Ja raczej bym obstawiał że to może być pierwszy Saltus z całkiem sporym wykorzystywaniem najnowszych technologii - dronów, których ceny *(tych latających dłużej niż 5 minut) już są na poziomie ceny markera a mają zdalny podgląd kamery i inne opcje itd.
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V,VI,VII,VIII
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA, GwO I,

Awatar użytkownika
Generał
Posty: 266
Rejestracja: 25 sty 2011, 18:49
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: Generał »

Karok pisze:
Nie wiem czemu widzicie brak dowództwa w tak czarnych barwach. Pierwsze Saltusy rozgrywały się bez sztabu, a wspominam je jako te które przyniosły mi najwięcej radości. Pamiętam też jak Rybka zastosował skuteczni dowodzenie lotne w Czerwonym Borze. Pokombinujcie jak to można rozwiązać. Może jedno radio w HQ do kontaktu z "terenem" wystarczy by wiadomo było co się dzieje. Może wprowadzić rotacje w dowodzeniu albo podzielić się na strefy operacyjne i działać w tych strefach albo jeszcze jakoś inaczej to rozwiązać nie będę wam podpowiadał bo to nie moje zmartwienie.
Na pewno Saltus nie będzie niedzielną jebanką bo to nie zależy od braku sztabu tylko ludzi którzy przyjeżdżają na grę, a tu będą sami najlepsi.

Zadania są proste, budować bazy i je obronić przy okazji znaleźć i zająć bazy przeciwnika. Poza tym parę zadań w stylu idź/znajdź. Będzie też zadanie gdzie trzeba będzie odbić jeńca oraz zadanie przejęcia uciekinierów. Trzeba też obronić/wysadzić bunkier. Zadania te pojawią się w kopertach z rozkazami.
Karok na pierwszych można było rzeźbić bez wodza bo złożoność zadań teraz a wtedy to dwa światy..

Zresztą niech będzie co będzie.. jeśli orgowi nie zależy na tym czy gra będzie miała dynamikę ,będzie wymagająca i będzie miała znamiona zorganizowania to ja już zamilczam.
Jeśli jako orgowie nie obawiacie się że dojdzie do rozprężenia i chaotycznego szwendania się po lesie, a brak sztabu nie wpłynie na wykonywalność zadań to nie widzę powodu bym ja się tym dalej przejmował i wychodził przed szereg obojętności.

Przyjedziemy na miejsce i zobaczymy ..będzie jakieś dowodzenie to powalczymy ..nie będzie to poszwendamy się po pięknych o tej porze roku Bieszczadach w myśl zasady .. róbta co chceta, a przeciwnik jak się zorganizuje sztabowo (czego mu życzę z całego serca ..) będzie mógł przeżyć niezapomniane zjawisko "sztuki walki bez walki ".
A jeszcze tylko jedna prośba do ciebie Karok :
Jeśli nie będziesz miał komu przekazać kopert z zadaniami dla naszej strony to połóż je w widocznym miejscu w naszym HQ ...może jak ktoś się o nie potknie to przez ciekawość otworzy z jedną i przeczyta ... ;)

Tak czy siak... będzie fajnie albo relaksowo albo bojowo. :D
Legion nie idzie do HQ ... to HQ przychodzi do Legionu

Awatar użytkownika
Karok
Legat
Posty: 2630
Rejestracja: 12 sty 2011, 10:50

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: Karok »

No to organizujcie te sztaby ;)
Organizator dostarcza wam tylko zabawki reszta pozostaje w waszych rękach.

PS
Podział uzupełniony
Acta, non verba
II

Awatar użytkownika
Kardyn
Posty: 149
Rejestracja: 28 lut 2013, 15:41
Lokalizacja: Wasilków

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: Kardyn »

KALIFAT AHLAMABADU właśnie się organizuje i nie ważne co z tego wyjdzie ważne , żeby być po imprezie zadowolonym :D
" RENEGACI "
Ride or Die

Awatar użytkownika
yankes
Posty: 130
Rejestracja: 22 sie 2011, 17:11
Lokalizacja: Łęczyca

Re: PODZIAŁ STRON

Post autor: yankes »

Kardyn pisze:KALIFAT AHLAMABADU właśnie się organizuje i nie ważne co z tego wyjdzie ważne , żeby być po imprezie zadowolonym :D
Gdzie? co,jak ? pisać ,pisać :) PW,mail,tel :)
SALTUS XI,XII,XIII,XV,XVI,XVII,XVIII,XIX
UNIT 5

ODPOWIEDZ