Wyniki

Wyniki

Postby Karok » 27 Jun 2013, 12:24

Wiem, że dłuuugo czekaliście na tą chwilę, no ale w końcu udało mi się rozwiązać tą zagadkę jaką było rozszyfrowanie waszych wpisów ;) W dużym stopniu przyczyniła się tu pogoda i znikające wpisy ale dzięki zdjęciom, śladom GPS i waszym analizom udało się.
Poniżej wyniki:

ARKHANIE - 10736,5
OSA - 10454
BREGOWIE - 8558

Połówki punktów wynikają hattricków.

Komentarz bardzo subiektywny ;)
Z punktu widzenia Merczanta nie było prawie nic widać co dzieje się na terenie gry. Trochę zdziwiło mnie i rozczarowało nikłe zainteresowanie usługami najemników. Spodziewałem się, że wykorzystacie ich do łatania dziur w waszych szeregach, no ale cóż może następnym razem.
Nie zdołałem przeczytać wszystkich postów, które wylały się po tej edycji więc może nie wszystkie tematy poruszę. Wiem, że zastanawialiście się nad sensem wchodzenia na "ostro" i nie wszystkim się to podobało. Tłumaczę o co come on. Wejście na "ostro" ma skrócić czas na rozpoczęcie gry i wyeliminować zbyt częste marnowanie go w HQ na rozbijanie namiotów i ględzenie o dupie Maryni ;). Niektórzy narzekali też na odległości jakie trzeba przebyć z miejsca startu do swojego HQ. No cóż, to sprawa bardzo subiektywna. Uważam(y), że przejście z plecakiem po płaskim terenie 4 km to nie jest wyzwanie ponad siły przeciętnego uczestnika Saltusa, tym bardziej, że widząc ile kilometrów później robicie ten kawałek nie jest dużą odległością. Ktoś napisał, ze należy przygotować się do Saltusów i całkowicie się z tą opinią. Doświadczenie podpowiada, że większość starć wygrywa strona która bardziej angażuje się w grę, a to wymaga kondycji. Prawda jest taka, że czas dla nas płynie w jedną stronę, młodsi nie będziemy ale pobiegać każdy może ;)
Ktoś też poruszył temat gry w nocy i zupełnie mnie to zaskoczyło, że ciemność może być dla niektórych barierą nie do pokonania (?!) Ta gra, jak podkreślamy nie jest jebanką z grillem tylko zmaganiem z własnymi słabościami i przeciwnikiem. Być może dla niektórych jest to za wysoki poziom i dla dobra wszystkich proszę by przemyśleć akces osób, które nie czują się pewnie lub wiedzą, że nie dadzą rady bo to rzeczywiście może się skończyć kiedyś źle albo... odpowiednio przygotować do tej imprezy. Wychodzimy z założenia, że przystępując do manewrów każdy wie z czym przyjdzie mu się mierzyć.
Inną bardzo ważną kwestią jest sposób zachowania KIA i graczy nie wyeliminowanych. Nagminnie zdarza się tak, że ci pierwsi zdejmują maski, a ci drudzy mieszają się z nimi przy okazji pogaduszek. Stwarza to możliwość niezłego zamieszania, wystarczy mieć krzynę wyobraźni by wiedzieć jak należy się zachować. Dla tych co nie mają tłumaczę, przede wszystkim nie wolno zdejmować masek czy gogli, KIA nakładają ręczniki na głowy czy w widoczne dla wszystkich miejsca. Kontakty KIA-gracz niewyeliminowany należy ograniczyć do minimum bo to naraża KIA na niepotrzebny ostrzał. KIA bez masek narażają innych na wyeliminowanie.
W regulaminie istnieje paragraf BEZPIECZEŃSTWO, proszę się z nim zapoznać.

Tyle gadania!
Gratulujemy wszystkim udziału w minionych manewrach bo były one wyjątkowo trudne ze względu na pogodę i zapraszamy na ciąg dalszy zmagań klanów już dwa miesiące :D

EDIT: Po uwzględnieniu dodatkowych informacji nieznacznie zmienił się wynik OSY. Ostatecznie nie zmienia to wyniku końcowego... ale uspokaja sumienie ;)
Res, non verba
II
Karok
Legat

Re: Wyniki

Postby FUGAS » 27 Jun 2013, 16:37

Arkhanie, zwłaszcza Zibi i Sfora (bo tak jakoś dużo kontaktów było :) jeszcze raz, teraz już oficjalnie gratulacje zwycięstwa w tych jakże trudnych warunkach..
Brawo za spryt i kalkulacje, bo nie tylko że zapłaciliście na starcie to jeszcze nas potem w balona załadowaliście pod naszym HQ ;) (nasza wina mijaliśmy wiele razy Trias z Waszą obsadą myśląc że wpisy są nadal naprzemienne) brawo i do następnego...

Bragom też gratuluję i dziękuję za grę wszak różnice mimo tak trudnych warunków nie były tak duże,

W mojej ocenie (i na bazie moich zapisków) jednak chyba nocne wpisy Gangu i Arkhan, okupacja Bazy Bragów (ok7h)i Szpitala Gangu (ok30h) przez Arkhan zaważyły na wynikach, i chociaż Gang wygrał na źródłach to Arkhanie mieli też dwa razy tyle (mniej więcej) co Bragowie na źródłach.

IMHO Merchant i najemnicy to fajny pomysł ale strefa bezpieczna i bazy u Merchanta to źródło potencjalnych konfliktów - gdyby było więcej zadań z gadżetami do doniesienia do Merchanta to byłaby jatka wokół taśmy ( i tak chyba były jakieś zgrzyty). trzeba by to jakoś lepiej zorganizować żeby nie było takiego zbliżenia przy taśmie Merchanta - może wyjścia ze strefy Merchanta awizowane i w odstępach czasowych ale to z kolei nie wyeliminuje oczekiwania NPLa przy taśmie na transport gadżetów....
Chyba że cała strefa za kanałem bez walki tylko jako korytarze transportowe wtedy granica Merchanta to de facto kanał i mosty ...
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS,
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA
Image
FUGAS

Postby Magnus » 27 Jun 2013, 19:19

Miło być w grupie zwycięzców, za co sobie gratuluję :D :D
Jednak co raz milej jest być towarzyszem niedoli nowych Kolegów, w nowych warunkach klimatycznych i w nowych, niekiedy zaskakujących rozwiązaniach taktycznych opracowanych przez załogę Pretorian. Dziękuję i poproszę deszcz tylko w piątek :D :D
Magnus

Postby sirŻeli[Ż] » 28 Jun 2013, 07:39

Ja również gratuluję zwycięzcom, wygranej w tych trudnych warunkach.

P.S. Kurcze zaskoczyło mnie bardzo że nie kontrolowaliśmy swojej bazy ok. 7h. Wywiad i komunikacja to jest chyba najważniejsza sprawa na Saltku, bo można walczyć, ale wszędzie się nie da być.
sirŻeli[Ż]

Postby skorpion » 28 Jun 2013, 13:15

FUGAS [HADES] wrote:Brawo za spryt i kalkulacje, bo nie tylko że zapłaciliście na starcie to jeszcze nas potem w balona załadowaliście pod naszym HQ ;) (nasza wina mijaliśmy wiele razy Trias z Waszą obsadą myśląc że wpisy są nadal naprzemienne) brawo i do następnego...

Wpisy były naprzemienne dopóki w punkcie była wasza obsada. Generalnie działało to tak, że my wpisywaliśmy się o pełnej godzinie Wy 30 min po pełnej i z mojej perspektywy do końca tak było, a że wasz człowiek sobie gdzieś poszedł i nie przysłał zmiany (ustaliliśmy nawet hasła na tą okoliczność, żeby było wiadomo kto to i po co idzie), to nie był nasz problem.... My do końca okupacji źródła robiliśmy wpisy o pełnej godzinie ;) zabrakło tylko waszych wpisów pomiędzy naszymi, bo nie było komu ich zrobić... :D nam nie chciało się co 30 minut lecieć z mazakiem do kartki :D :D

Miło w końcu wygrać ;)
skorpion

Postby ChaoS » 30 Jun 2013, 16:53

Dziękuję wszystkim za grę ;), a przede wszystkim członkom OSA. Pokazaliście, że da się osiągnąć świetne rezultaty mają dwie strony konfliktu przeciwko sobie, do tego ponad dwa razy liczniejsze.

Do następnego razu.
ChaoS

Postby zibi » 03 Jul 2013, 06:46

Teraz już oficjalne gratulacje, przede wszystkim Arkhanom za zaangażowanie, bo wbrew niektórym opiniom, samo się to nie wygrało :D , Bragom, że stawiali zacięty opór (przepraszam, że tym razem nie wyszedłem na spotkanie i pierwszy raz wiozłem nalewkę z powrotem ale zostałem uwiązany), OSIE, która mimo mniejszej liczebności zdołała PRAWIE wygrać ;), świetnie wykorzystaliście możliwości regulaminu i już na samym starcie daliście nam taki ogon, że musieliśmy gonić cała grę. Fugas, sojusz nie mógł być przedłużony jeśli chcieliśmy myśleć o zwycięstwie, bo podział punktów przy takim początku dawał pewny wynik końcowy. Nie wiem też skąd niektórzy "znali" wynik końcowy już na parkingu po grze. Mam jednak ogromną satyswakcję, że się mylili :D
No i na koniec gratulacje dla Pretorian za nowy sposób "rozruszania" gry. Jak widać większości się podobało. Moja osobista uwaga jest taka, że negocjacje u Merczanta, poszły za daleko. Owszem, przydzielanie zadań stronie, która da mniej i kalkulacje czy odrywać ludzi i wysyłać na zadania są ok ale nie może być tak, żeby wynik zależał od tego czy negocjatorowi uda się kogoś wyrolować. Ludzie za dużo czasu poświęcają na przygotowania i tak poważnie podchodzą do tematu, że pozwólmy aby nie decydował przypadek.

Pozdrawiam i do sierpnia

PS Chaos, trochę się mylisz ;) , zadzwoń do Fugasa to Ci poda jaki był rozkład sił w czasie gry
Last edited by zibi on 03 Jul 2013, 11:34, edited 1 time in total.
zibi

Postby Długi » 03 Jul 2013, 10:23

Po prostu Merczant powinien być nieco mniejszą "sprzedajną kanalią" :lol:
Zamiast alkoholu trzeba mu było tam nałożnicę podesłać to by się nim zajęła.
Bo wódy to miał tyle że mógł bar otworzyć i serwować na brzegiem kanału drinki z palemką ;)
a i tak chodził trzeźwy jak świnia :D

Tym bardziej mnie cieszy, że na tym "zakłamanym padole" :D układ zawarty w ambasadzie OSA z dwom przedstawicielami Arkhan został utrzymany i zrealizowany do końca.
Camel i ten drugi kolega (zapomniałem ksywki) na drugi raz macie otwarty kredyt zaufania jako zawodowi dyplomaci :D
Natomiast na rozmowy nie wysyłajcie Nomada bo już poszła fama że "wyd**" Szpargała i wisi mu 300 pretorów :lol:

Gratulacje dla Arkhan !!!
Image
Długi

Postby CYBORG » 03 Jul 2013, 13:21

Bazę Bragów wzięliśmy dopiero w sobotę po południu , oczywiście ze szczególnym okrucieństwem , kto by pomyślał ze będziemy ja tak długo trzymać! To potwierdza tezę że jeden mały niepozorny szczegół potrafi wpłynąć na całość rozgrywki!
Jeszce raz wszystkim dziękuje i do zobaczenia! !
CYBORG

Return to Saltus XV