Ranking/konkurs

Ranking/konkurs

Postby Karok » 31 Aug 2011, 10:04

W wyniku waszych głosów oraz wydarzeń, szczególnie piątkowo-sobotnich chcielibyśmy stworzyć coś na kształt rankingu/konkursu w którym zostaną wyłonione dwie najlepsze drużyny Saltusowe danej edycji, począwszy od minionej. Każda po jednej stronie gry.
Chcemy by kapitanowie oraz sztabowcy ocenili jakość gry, przygotowanie, współpracę, zachowanie, dyspozycyjność, dzielność, wytrzymałość etc. innych drużyn z którymi wystąpili po swojej stronie gry. W wyniku tej oceny powstanie lista drużyn od najlepiej przygotowanej do... tej która powinna się bardziej postarać.
Celem tego "konkursu" ma być zachęta do większej mobilizacji graczy oraz, mamy nadzieję, wzrost poziomu gry i przy okazji spadek "chamówy" jak to ktoś określił.
Ankieta będzie anonimowa.
Najważniejsze, dla zwycięzców prócz splendoru ufundujemy nagrody.

Ps. Jesteśmy mocno zatroskani głosami które dochodzą do nas po tej edycji. Najwyraźniej dzieje się coś złego wśród naszego małego światka paintballu. Może to oznaka, że stara gwardia odchodzi i nie ma godnych następców, a może właśnie to stara gwardia nie przekazała tym młodszym odpowiednich wzorców. Tak czy inaczej jest jeszcze czas by pozostawić po sobie dobre wrażenie i zrobić coś dobrego dla tego sportu/pasji.
Last edited by Karok on 31 Aug 2011, 18:54, edited 1 time in total.
Res, non verba
II
Karok
Legat

Re: Ranking/konkurs

Postby FUGAS » 31 Aug 2011, 14:44

Świetny pomysł ale żeby można było to porównywać to ankieta powinna być standaryzowana te same kategorie i jeden rodzaj punktacji/oceny.

W kategoriach dodałbym coś związanego z wyposażeniem ekipy - wyposażenie uczestników adekwatne do warunków (na co składać się może utrzymanie z ekipą łączności, sprzęt do walki nocnej, bytowania nocnego zabierany ze sobą kiedy to może być potrzebne, i np. nienoszenie białych koszulek ;) w lesie)
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA
FUGAS

Postby waboo » 31 Aug 2011, 15:03

trudno głosować odnośnie wyposażenia ekip i innych atrybutów, które posiadają gdzie:
1. nie do końca się wie co posiadają
2. nie do końca się wie jak to wykorzystają
3. nawet jeżeli wykorzystali a przy tym się nie było trudno coś powiedzieć

nie wiem czy ktoś jest dzielny, kondycyjnie przygotowany, czasami widuje się tylko kogoś przez kilka minut w sztabie gdzie mówi: kjm mam już wszystkiego dość, jestem zjebany jak.... pi pi pi
a co dalej ta ekipa zrobi? who knows?
jedni pójdą walczyć, inni zalegną
jedni śpią w terenie, inni szukają przygody i nosi ich jakby mieli owsiki
ten poszedł na całą noc i ten poszedł

ktoś powie, cóż to pięknego nie zrobił, a nie waży to wiele

tak naprawdę nasze opinie o innych drużynach, o ich wyczynach w większości znamy z opowiadań

zacny temat, ale nie wiem ew jak go ugryźć aby było fair :(
waboo

Postby Janek^ » 31 Aug 2011, 15:11

Poza tym przechlapane beda mialy nowe teamy,ktorych nikt jeszcze nie zna - o ilr nie zrobia czegos spektakularnego to dostana pewnie najnizsze oceny.
V
Janek^
Legionista

Postby FUGAS » 31 Aug 2011, 15:53

Ja to rozumiem nie tyle jako wybory do sejmu z prawem glosu dla wszystkich ale wybory na ksztalt MVP tutaj MVT na ktory glosuja kapitanowie dowodcy wiekszych formacji i sztab. A ci wiedza sporo o poczynaniach ekip. Owszem ekipa 2-5 osobowa o ile nie specjalizowana jak np Black Side -nocne rozpoznania to ma male szanse na uznanie wobec 20osobowego teamu i ich dokonan ale te mniejsze też sa widoczne zwlaszcza jak robia postepy iw laczaja się w kreowanie gry danej stron
y. No ale wlasnie ja rozumiem że to MVTeam a nie najladniejsze mundury wiec inne druzyny i sztab moga ich ocenic czy to ustawic hierarchie postrzegania w kolejnosci.
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V
FUGAS

Postby sirŻeli[Ż] » 31 Aug 2011, 18:26

FUGAS [HADES] wrote:Ja to rozumiem nie tyle jako wybory do sejmu z prawem glosu dla wszystkich ale wybory na ksztalt MVP tutaj MVT na ktory glosuja kapitanowie dowodcy wiekszych formacji i sztab. A ci wiedza sporo o poczynaniach ekip. Owszem ekipa 2-5 osobowa o ile nie specjalizowana jak np Black Side -nocne rozpoznania to ma male szanse na uznanie wobec 20osobowego teamu i ich dokonan ale te mniejsze też sa widoczne zwlaszcza jak robia postepy iw laczaja się w kreowanie gry danej stron
y. No ale wlasnie ja rozumiem że to MVTeam a nie najladniejsze mundury wiec inne druzyny i sztab moga ich ocenic czy to ustawic hierarchie postrzegania w kolejnosci.

Fugas wyjąłeś mi to z ust (ew. klawiatury) :)
sirŻeli[Ż]

Postby Generał » 31 Aug 2011, 18:47

Wszystko fajnie do puki nie zrobi się "eurowizja" tz. głosowanie po sympatiach lub na koleżków .....a jestem w stanie postawić orzechy przeciw dolarom że w konsekwencji tak się może skończyć .

Jedyny uczciwy i sprawiedliwy arbitraż to niestety arbitraż niezależny..a takiego niestety nie mamy.

Zrobić to można ale znając koneksje , znajomości i układy w środowisku jestem prawie pewien że przy odrobinie czasy na analizę już teraz można by taką listę ułożyć bez głosowania i nie wiele by się pewnie różniła od tej głosowanej .
Legion nie idzie do HQ ... to HQ przychodzi do Legionu
Generał

Postby Karok » 31 Aug 2011, 19:20

Dlatego Generale będą oceniać wszyscy, nie tylko koledzy kolegów. Uwzględniając sympatie i animozje wyjdzie jakaś średnia. Nie chcemy wprowadzać arbitrażu bo dopiero wtedy powstały by domysły o naszej neutralności ;)
W zarysie, bo jeszcze nad tym pracujemy głosowanie wyglądało by tak:
Każdy z kapitanów drużyn dostanie listę na której będą drużyny, prócz jego własnej, z którymi zagrał po jednej stronie konfliktu. Z tej puli będzie musiał wyłonić jedną, dwie może trzy (jeszcze pracujemy), uwzględniając wiele czynników o których wspomniałem i jeszcze kilka o których wy możecie wspomnieć, które uważa za najlepsze na edycji Saltusa przyznając im punkty. np najlepsza drużyna - 3 pkt, następna - 2 pkt. Specjalną ocenę będzie mógł wystawić dowodzący stroną rozgrywki gdyż ten dokładniej widzi co drużyny sobą reprezentują.
Ankieta będzie dobrowolna i anonimowa.
Staż i doświadczenie Saltusowe nie mają żadnego znaczenia w tej ocenie. Nie będzie też liczyć się ilość osób w drużynie gdyż świetny dwuosobowy zwiad w tej samej mierze przyczynia się do wygranej, jak atak dwudziestoosobowej grupy w newralgicznym miejscu i czasie.
Liczyć się będzie jedynie realnie wniesiony wkład w pracę na rzecz wygranej.
Res, non verba
II
Karok
Legat

Postby FUGAS » 31 Aug 2011, 19:34

Generał wrote:Wszystko fajnie do puki nie zrobi się "eurowizja" tz. głosowanie po sympatiach lub na koleżków .....a jestem w stanie postawić orzechy przeciw dolarom że w konsekwencji tak się może skończyć .

Jedyny uczciwy i sprawiedliwy arbitraż to niestety arbitraż niezależny..a takiego niestety nie mamy.

Zrobić to można ale znając koneksje , znajomości i układy w środowisku jestem prawie pewien że przy odrobinie czasy na analizę już teraz można by taką listę ułożyć bez głosowania i nie wiele by się pewnie różniła od tej głosowanej .

chyba miało być puka ;)

Generał spokojnie bez rozżalenia "koleżków pięciu" będzie mogło oddać jeden głos więc nie jesteś na złej pozycji, tym bardziej że przecież LegionCh nieźle dokazywał z tymi kartkami na drzewach i udzielając się w sztabie :D no oczywiście jeśli jeszcze coś tej wiśniówki zostawiłeś sobie na takie okazje żeby zyskać sympatie i przekonać koleżków :lol:
FUGAS

Postby Generał » 31 Aug 2011, 20:34

FUGAS [HADES] wrote:
Generał wrote:Wszystko fajnie do puki nie zrobi się "eurowizja" tz. głosowanie po sympatiach lub na koleżków .....a jestem w stanie postawić orzechy przeciw dolarom że w konsekwencji tak się może skończyć .

chyba miało być puka ;)

Generał spokojnie bez rozżalenia "koleżków pięciu" będzie mogło oddać jeden głos więc nie jesteś na złej pozycji, tym bardziej że przecież LegionCh nieźle dokazywał z tymi kartkami na drzewach i udzielając się w sztabie :D no oczywiście jeśli jeszcze coś tej wiśniówki zostawiłeś sobie na takie okazje żeby zyskać sympatie i przekonać koleżków :lol:

Nie Fugas nie chodzi mi kompletnie o moich chłopaków i o to kto na kogo odda głos.
Nie ukrywam że kompletnie jest mi obojetne czy będziemy pierwsi czy ostatni po prostu to co robimy robimy przedewszystkim dla siebie i dla sprawdzenia swoich możliwości i swojej karności.
Oczywiście jesli bedzie plebiscyt to bedziemy w nim uczesniczyć ale bez jakiegoś wielkiego entuzjazmu.
Legion nie idzie do HQ ... to HQ przychodzi do Legionu
Generał

Next

Return to Saltus XII