Pogawędki ogólne

Re: Pogawędki ogólne

Postby Magnes » 22 Aug 2011, 00:19

Kombinator z Ciebie Długi i tyle... :-)
Haiku na dziś:

postrzał z bliska
stłumione przekleństwo
zmełły wargi
Magnes

Postby Jastrząb » 22 Aug 2011, 10:43

Coś mi się widzi że dyskusja jest mało merytoryczna, ale bardzo emocjonalna. Tak na serio to wydaje mi się ten zapis mało dopracowany i dlatego chciałbym żeby jednoznacznie organizator okreslił co jest dozwolone/zabronione.
Tory kolejowe przebiegaja wzdłuz granicy pola więc bedą świadomie lub nie prowokować do różnych zachowań. Stąd też moje pytanie.
Czy poza terenem gry można prowadzić ogień ?
Jeżeli nie określimy granicy jako nieprzekraczalnej ( tylko fragmentu koło torów) to wg mnie można , bo jak zobaczę wroga który chowa się i będę go gonił to nie bedę sie zastanawiał czy jestem już za terenem czy nie. Poza tym zapewniałoby to nieśmiertelność poza terenem czyli idealnie dla zwiadowców i obserwatorów - można postawić 30 metrów od torów chłopa z radiem, żeby meldował co i jak i nikt nie może mu nic zrobić. Co wiecej nawet nie musi mieć maski bo tam nie wolno strzelać. Co wiecej mozna go przebrać w cywilne ciuchy i dać widerko co by za grzybiarza robił albo siekierę i pół litra żeby drwala udawał :) To nie jest zgodne z duchem gry, ale łatwo to sobie wyobrazić.
Jastrząb

Postby skura » 22 Aug 2011, 10:44

Widzisz Długi, absolutnie nie "piłem" do Ciebie, ale jest takie przysłowie o stole i nożycach.... :D
Spinasz się niepotrzebnie.
Przekraczanie granicy pola, szczególnie tej "torowej" na północy na tej edycji to duże prawdopodobieństwo właśnie nieporozumień i sporów. Po torach mają "jeździć" kulki i będą tam potyczki. Co to w ogóle za sytuacja jak można w czasie potyczki spylić kilkanaście metrów "za granicę", dosypać się, nadać na radiu co się toczy itd? Bzdura totalna.
W Bornym na SIX granica była nieprzekraczalna i było wszystko jasne.
A wyjazd z tekstem o zimowym Unicie że "strzelałem zza samochodów" mogłeś sobie podarować, bo wątek był wałkowany na paintwarsie i przypomnij sobie Swoją wypowiedź w tamtym temacie - http://paintwars.pl/viewtopic.php?f=96&t=952&start=20 Ja właśnie wtedy NIE ZŁAMAŁEM :!: regulaminu i jest to bardzo analogiczna sytuacja do tej, która może zaistnieć na SXII z "przekroczeniem granic".

Reasumując - przekroczenie granicy=KIA=brak niejasności i potencjalnych sporów

I tak w ogóle na marginesie - cieszę się że moje posty wywołały jakąś dyskusję i emocje, bo już niektórzy nie mieli o czym pisać a inni (w tym ja :D ) czytać :P
Widzimy się w piątek :mrgreen:
Saltus VII-XV
skura

Postby waboo » 22 Aug 2011, 10:50

w sytuacji jakiej widzimy aż prosi się, aby przekroczenie granicy oznaczało KIA lub też przesunięcie granicy pola gry do ew krawędzi lasu lub jakiejś drogi za nasypem co może być niejednoznaczne z drugiej strony jeżeli nie będzie "twardej" linii
poprowadzenie w tym miejscu zadań i ustalenie z drugiej strony granicy pola uważam, za niefortunne posunięcie

będą cyrki w trakcie gry
sytuacje, które Jastrząb opisał są wielce prawdopodobne

wiem - koleżeństwo, zdrowy rozsądek etc, ale jak będzie adrenalinka, uciekające punkty, czas będą jaja, a później będziemy szukać winnych i polecą kary punktowe
waboo

Postby Karok » 22 Aug 2011, 11:22

Spokojnie!
Po ustaleniu z Bońkiem:
Nieprzekraczalną granicą gry jest droga biegnąca wzdłuż torów na na PN od nich. Sama droga też nie gra (kto na nią wejdzie jest KIA)
To rozwiązanie daje możliwość zrobienia zasadzki po obu stronach torów i wyeliminuje spory gdzie kończy się podłoże nasypu oraz zapobiegnie przeniesieniu gry na teren wycinki.
Res, non verba
II
Karok
Legat

Postby waboo » 22 Aug 2011, 11:27

a przeskoczyć przez drogę można? ;)
waboo

Postby Karok » 22 Aug 2011, 11:47

Można, ze skutkiem KIA :D
Res, non verba
II
Karok
Legat

Postby FUGAS » 22 Aug 2011, 12:18

Ok no to jasne - rozumiem że tylko droga za torami to czerwona granica pozostałe to zielone granice które mozna przekraczać jak ktoś potrzebuje?
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA
FUGAS

Postby FUGAS » 24 Aug 2011, 10:43

Właśnie zczytałem mój ślad z SXI - 53,96 km
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA
FUGAS

Postby ozi-lbn » 24 Aug 2011, 20:31

No to do jutra :D
ozi-lbn

PreviousNext

Return to Saltus XII