Pogawędki ogólne

Re: Pogawędki ogólne

Postby skura » 20 Aug 2011, 12:03

W wątku "Pytania":
Długi wrote:trochę licho to zaczyna wyglądać...
a chociaż będzie ten Saltek na pewno?

A ja się grzecznie pytam - a jak ma wyglądać? Teren znany, ogólny charakter gry Karok przedstawił, co jeszcze potrzeba? Przecież to jest już XII edycja, po co więcej informacji. Uważam że czym więcej niewiadomych przed samą grą tym lepiej.
Co do wychodzenia poza granice gry, uważam że potencjalny kontakt przeciwników na takiej "zagranicy" to kwas i spinka murowane. "A co wy tu robicie, a czemu do mnie strzeliłeś, a biorę cię do niewoli, a pobite gary....". Granica jest po to żeby za nią nie łazić i już. Co, desant przez Łomżę ktoś planuje?
Zaraz odezwą się głosy że teren mały i że będzie ciasno. Przypominam SIX w Bornym Sulinowie - tam teren miał prawie identyczne rozmiary a grało się świetnie. Kluczem do uniknięcia masowych młócek było ograniczenie kulek a z tego co wiem ograniczenie będzie obowiązywało na SXII.
Więc nie marudzić, czekać na piątek i szykować wiśnie :D :)
Saltus VII-XV
skura

Postby Długi » 20 Aug 2011, 20:58

nie chce mi się komentować....
może tylko tyle że dla mnie ma znaczenie czy mogę sobie wychodzić za granicę i obchodzić teren nawet 10 km, bo lubię długie spacery,
Image
Długi

Postby Karok » 20 Aug 2011, 21:52

Jeśli już zdecydujecie się opuszczać granice pola to musicie uważać na PN od torów prowadzenie działań tam jest wysoce niewskazane. Właściwie to nie powinno być tam nikogo w piątek i sobotę ze względu na tą nieszczęsną wycinkę.
Res, non verba
II
Karok
Legat

Postby Długi » 20 Aug 2011, 22:12

Karok mnie interesuje czy wolno sobie obejść coś poza terenem gry a nie czy wolno się tam strzelać.
Jasne jest dla mnie że poza terenem jakiekolwiek strzelanie jest zabronione i tyle!
Ale dobrze że można sobie wyjść poza teren jak się chce wypuścić na dalszy spacer

A po lesie to i tak mnóstwo ludzi chodzi, bo tam grzybiarzy jak much na gównie,
na S10 pod bazę nam kobiety z wiadrami podchodziły.. zastanawiałem się czy to nie taki fortel przeciwnika ;)
Image
Długi

Postby Długi » 20 Aug 2011, 22:13

a teren na północ jest bajeczny na spacery, pisałem Ci, szkoda że tam nie gramy
Image
Długi

Postby skura » 21 Aug 2011, 17:52

Panowie Pretorianie - biorę udział w Saltusie od VII edycji i od tego czasu widzę, że niektórzy cały czas kombinują jak tu znaleźć lukę w regulaminie w bliżej nieokreślonym celu. Skromnie apeluję - niech każdy kto przekroczy granicę pola gry zostaje automatycznie KIA.
No bo na ten przykład: kontakt ogniowy przy torach, ja sam na 5-ciu - co robię? Hyc za tory i mogą mi nagwizdać.
Przykłady można mnożyć a i tak pomysłowość niektórych "regulaminowców" jest nieodgadniona.
Do tego dochodzi ta nieszczęsna wycinka, czyli wchodzą najzwyczajniej warunki bezpieczeństwa.
To tylko skromna sugestia kogoś, kto coś już tam kiedyś organizował i wie, że proste i jasne zasady to jeden z kluczy do sukcesu.
Dziękuję za uwagę :P
Saltus VII-XV
skura

Postby FUGAS » 21 Aug 2011, 19:05

W opisanej sytuacji Ty skoczysz za tory ale pojemnik z kulkami zostanie na torach - a jak chca Cię wyeliminowac to pójdą za Tobą lub obstawia linię torów - zawsze była granica i z małymi wyjątkami można ja było przekraczać czy i jak czesto ktos to robił nie wiem ale chyba nie było większych sporów na ten temat częsćiej dyskutowano czy ktos jest w młodniku czy na drodze przy młodniku (nawet ostatnio przy lotnisku tak było).

Zgodzę się że wykorzystanie granicy - torów w zadaniach może stwarzać ryzyko przeniesienia niechcący ognia na druga stronę ale Organizator chyba brał to pod uwagę. Chociaż delikatnie kłóci sie to z zapisami o nieprowadzeniu ognia w stronę obszarów niegrających a jak rozumiem tory to granica której Organizator nie chciałby żeby przekraczać bo tam zaraz za nimi ktoś cos może robić.

Jak dla mnie wszystko jedno ale biorąc pod uwagę że regulamin zawisł na 5 dni przed imprezą kolejne jego zmiany jeśli maja być niech będą szybko żeby nie było zmian zasad które mogą wpływać na taktykę działań w ostatniej chwili.

Proste zasady sa dobre ale IMHO Saltus jest czyms więcej niż zwykłą strzelanką czy nawet scenariuszem i jest duże cisnienie u graczy na realizację zadań zdobywanie punktów a poniewaz same zadania sa dosyć złożone to wymusza większośc zapisów w regulaminie - który chyba jest już mocno dopracowany i nie budzi zastrzeżeń - wszak gdyby tory były na środku nic by Ci nie przeszkadzała możliwośc przekraczania granic.

Wg mnie wystarczy określić że granica sa tory ale skoro chcemy żeby transport kolejowy mial sens i wystepowal w grze to wg mnie można umówic się że możliwe jest chowanie się za nasyp ale nie wolno już wchodzić (w sensie walczyć) poza nasypem na drodze czy w lini drzew - jedynie w cieniu nasypu który ma przecież kilka matrów.
Skoro o transporcie mowa to szkoda że aby zachęcić graczy do deponowania w nim kulek zakupionych za prywatne środki nie wprowadzono - zasad postulowanych już żeby kulki albo nieprzepadały na rzecz zdobywców albo żeby trzeba je było przed przepadkiem na rzecz zdobywców utrzymać w pojemniku na torach jakiś czas dający szanse na ich odbicie - inaczej za wyjątkiem tego co ufunduje organizator jest mała szansa na zapasy w pojemnikach.
Saltus: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X,XI, XII, XIII, XIV,XV, XVI, XVII, XVIII, SXX, AEGIS II,III,IV,V
Unit: 3, 4, 5, 6, 7, MISJA
FUGAS

Postby zibi » 21 Aug 2011, 21:04

biorac pod uwage, ze przy torach moze sie sporo dziac prosze Organizarota o sprecyzowanie gdzie jest ta granica (os torow? podstawa nasypu? a moze lepiej koniec drogi wzdluz torow? bo z mapy tego nie wywnioskujemy) i co jest z jej przekroczeniem. zgadzam sie ze Skura, co zrobic jak w czasie potyczki ktos ucieknie za linie nasypu a przeciwnik jeszcze na polu? i jeszcze moze sobie spokojnie nadawac, bo przeciez gra. chyba niestety jedyne rozwiazanie, zeby unikanac sporow to przekroczenie=KIA. chociaz PN granicy
zibi

Postby Długi » 21 Aug 2011, 21:55

Skura, widzę że pijesz do mnie więc pragnę zauważyć piszesz te uwagi - Ty osoba która na Unicie sama naginała zasady zajebiście proste, wykorzystując samochody jako "taktyczną" osłonę w czasie walki !
Więc nie jesteś raczej najlepszą osobą do krytykowania czy podważania uczciwości innych zawodników.

Biorąc udział od 1 edycji Saltusa widzę że pojawia się coraz więcej nowych osób które nie wiedzieć czemu przywłaszczają sobie prawo do oceny innych graczy i ich uczciwości.
Więc zanim zaczniesz kolejny raz rzucać oszczerstwami w moją stronę to bardzo Cię proszę pomyśl dwa razy a później nie pisz nic.

Po to kurwa mać pytam czy wolno przekraczać granicę bo ma to zajebiście duże znaczenie dla przemieszczania ludzi w terenie, a nie po to żeby się z kolegą Skurą strzelać przy torach.
Jak dla mnie to możesz sobie uciekać nawet do Zambrowa.

Dla mnie jasny jest zapis że nie wolno prowadzić ŻADNYCH walk poza granicami jak i wynosić poza teren gry jakichkolwiek gadżetów in game.
I tyle!
Last edited by Długi on 21 Aug 2011, 23:47, edited 1 time in total.
Image
Długi

Postby Długi » 21 Aug 2011, 23:00

Dodam jeszcze że na przestrzeni 11 edycji tylko 2 czy 3 razy granica była nieprzekraczalna bądź częściowo bądź w całości, i do żadnych kwasów z tego powodu nie dochodziło.
Bo większość osób wie co to jest zakaz używania ognia poza terenem gry bądź w miejscach niebezpiecznych.
Image
Długi

PreviousNext

Return to Saltus XII