Caracal i co dalej?

Moderator: OJCIEC

Caracal i co dalej?

Postby Medyk » 26 Jun 2015, 14:05

Od dłuższego czasu szukałem merytorycznego info o przetargu na helikoptery dla naszej armii. Z uwagi na pojawiające się różne opinie i często skrajne postanowiłem poszukać czegoś w necie, a Pretor podpowiedział gdzie.....
https://pl-pl.facebook.com/JWK.LUBLINIE ... 8373124164
VII
Medyk
Consul

Re: Caracal i co dalej?

Postby Zas » 26 Jun 2015, 15:29

Znam ten tekst. Po jego lekturze w zasadzie jestem przekonany co do słuszności wyboru. Poza tym uważam, że sprzęt dla żołnierzy musi być najlepszy spośród dostępnych. Nie najtańszy, nie najbardziej poprawny politycznie, tylko zwyczajnie najlepszy. Na szali jest bezpieczeństwo i życie naszych żołnierzy.
III
Zas
Legionista

Postby Medyk » 26 Jun 2015, 18:02

Dokładnie tak.......chciałbym, aby ci co tak pyszczą choć raz polecieli na misję bojową tym co proponują, bo samochody dla siebie to kupują max wypasione w systemy biernego i aktywnego zabezpieczenia.
VII
Medyk
Consul

Postby Kardyn » 26 Jun 2015, 18:38

Trzeba też brać pod uwagę , że cena gra rolę i to kluczową . Patrząc logicznie kupując jeden wypasiony karabin można w tej cenie kupić 3 równie skuteczne konstrukcje . W drugiej wojnie światowej ilość , a nie jakość zadecydowała o wygranej . Choć jestem za tym w 100% by polski rząd wspierał polską zbrojeniówkę i wybierał jeśli jest to możliwe tylko polskie projekty zbrojeniowe .
" RENEGACI "
Ride or Die
Kardyn

Postby Karok » 11 Jul 2015, 13:02

W drugiej wojnie światowej rzeczywiście przeważyła zmienna ilościowa nie jakościowa ale już konflikt iracki pokazał coś zgoła odmiennego. Obecnie zmienił się diametralnie rodzaj i sposób prowadzenia wojen. Teraz coraz bardziej to właśnie jakość nie ilość decyduje o przewadze.
Abstrahując, dlatego Pretorianie używają EGO nie IONów ;)
Res, non verba
II
Karok
Legat

Return to Dyskusje na różne tematy